მიხეილ ჩხენკელი აშშ-ს სახელმწიფო მდივნის თანაშემწეს განათლებისა და კულტურის საკითხებში მარი როისს შეხვდა
საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების მინისტრი მიხეილ ჩხენკელი აშშ-ს სახელმწიფო მდივნის თანაშემწეს განათლებისა და კულტურის საკითხებში, მარი როისს შეხვდა. შეხვედრაზე მხარეებმა საქართველოსა და ამერიკას შორის მეცნიერებისა და განათლების მიმართულებით არსებულ თანამშრომლობაზე ისაუბრეს.
მინისტრმა მარი როისს მადლობა გადაუხადა იმ პროექტებისთვის რაც საქართველოში ამერიკის შეერთებული შტატების მხარდაჭერით ხორციელდება. მიხეილ ჩხენკელმა ვრცლად ისაუბრა მეცნიერებისა და ტექნოლოგიების დარგში ბოლო პერიოდში მიღწეულ წარმატებებზე, ათასწლეულის გამოწევის ფონდის მიღწევებსა და მნიშვნელობაზე.
მარი როისის განცხადებით, ამერიკის მთავრობა უაღრესად დიდ მნიშვნელობას ანიჭებს საქართველოს ძალისხმევას განათლებისა და მეცნიერების განვითარების კუთხით. განმარტა, რომ ქართული მხარის როლი და კონტრიბუცია უმნიშვნელოვანესია ისეთი ერთობლივი პროექტების განხორციელებაში, როგორებიცაა ფულბრაიტის პროგრამა, სან დიეგოს სახელმწიფო უნივერსიტეტის თანამშრომლობა ქართულ უნივერსიტეტებთან და სხვა.

Mikheil Chkhenkeli met with United States Assistant Secretary of State for Education and Culture - Marie Royce
10.07.2018
Minister of Education and Science of Georgia Mikheil Chkhenkeli held an important meeting with the United States Assistant Secretary of State for Education and Culture - Marie Royce. During the meeting, the sides discussed the prospects of further cooperation between the two countries in regard to science and education.
The Minister expressed his gratitude towards Marie Royce, for numerous projects that are supported by the government of the United States of America. Additionally, the minister spoke about the achievements attained by the Millennium Challenge Fund.
According to Marie Royce, the United States government bestows an immense importance to the development of education and science in Georgia. She further explained, that Georgia plays a crucial role by carrying out various joint projects such as the Fulbright Program, San Diego State University, and others.