თვითმმართველობებში ახალგაზრდული სამსახურები ძლიერდება
საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების სამინისტროს ახალგაზრდობის პოლიტიკის მართვის დეპარტამენტი, საერთაშორისო ორგანიზაციებთან  „World Vision-საქართველო და USAID - ის პროექტი ,,ზრდა“ საქართველოში, ერთობლივად ახორციელებენ პროექტს -,,ადგილობრივ თვითმმართველობებში ახალგაზრდული სამსახურების გაძლიერება“. პროექტის მონაწილე მუნიციპალიტეტების ხელძღვანელებთან საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების მინისტრის მოადგილემ, თეიმურაზ მურღულიამ, საინფორმაციო შეხვედრა გამართა, რომლის მიზანი იყო განსახორციელებელი პროექტის შესახებ დეტალური ინფორმაციის გაცნობა.
პროექტს საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების სამინისტრო, USAID ,,ზრდა“ პროექტი და ორგანიზაცია World Vision-საქართველო  2017 წლიდან ახორციელებენ და მისი მიზანია, საქართველოს ყველა მუნიციპალიტეტის ახალგაზრდული სამსახურების გაძლიერება, ახალგაზრდების საჭიროებებსა და ინტერესებზე ორიენტირებული მუნიციპალური ახალგაზრდული პოლიტიკის დოკუმენტის, სამოქმედო გეგმის შემუშავება-აღიარება, რაც თავის მხრივ უზრუნველყოფს ახალგაზრდების ჩართულობის ზრდას ადგილობრივ ცხოვრებაში.
პროექტის ფარგლებში, 2018 წლის სამიზნე მუნიციპალიტეტებია: მარნეული, მესტია, ზუგდიდი, ახალციხე, ბორჯომი, ბაღდათი, ქ. რუსთავი.

Youth services are becoming stronger in self-governments
The Youth Policy Management Department of the Ministry of Education and Science of Georgia, together with the World Vision-Georgia and a USAID governed project - "Growth", jointly implemented the project - Strengthening Youth Services in Local Self-Governments. The Deputy Minister of Education and Science of Georgia - Teimuraz Murgulia held an informational meeting with the participating leaders of the project, aiming to get acquainted with a detailed information about the project.
The project is implemented by the Ministry of Education and Science of Georgia, together with the USAID and World Vision Georgia since 2017. It mainly aims to enhance and strengthen the youth services of all municipalities of Georgia, as well as the recognition of youth needs, which in turn will ensure the participation of young people in the local life.
Within the scope of the project, the target municipalities are as follows: Marneuli, Mestia, Zugdidi, Akhaltsikhe, Borjomi, Baghdati and Rustavi.