მიხეილ ბატიაშვილი: „ჩემი სამოქმედო გეგმა არ იქნება კაბინეტში დაწერილი“
საქართველოს განათლების, მეცნიერების, კულტურისა და სპორტის მინისტრობის კანდიდატმა, მიხეილ ბატიაშვილმა, პარლამენტში სიტყვით გამოსვლისას სამინისტროების გაერთიანების კონცეფციაზე ისაუბრა.
მინისტრობის კანდიდატის თქმით, ადამიანური კაპიტალის განვითარება ქვეყნის უმნიშვნელოვანესი გამოწვევაა. სწორედ ამიტომ, გაერთიანებული უწყების მთავარი ამოცანა იქნება ხარისხიანი განათლების, მეცნიერების, კულტურისა და სპორტის განვითარება და მხარდაჭერა. სწორედ, ამ სფეროების სინერგიული განვითარება მოგვცემს პოზიტიურ შედეგებს როგორც მოკლევადიან, ისე გრძელვადიან პერსპექტივაში.
მიხეილ ბატიაშვილის თქმით, მისი სამოქმედო გეგმა არ იქნება კაბინეტში დაწერილი. ეს იქნება ფართო განხილვისა და მსჯელობის საგანი სფეროს სპეციალისტების, საერთაშორისო, ადგილობრივი ექსპერტებისა და ყველა დაინტერესებული მხარის მონაწილეობით. ყველა ეს მხარე ორშაბათიდანვე იქნება პროცესში ჩართული და საერთო ხედვა სტრატეგიად იქცევა. ეს კი, საბოლოო ჯამში, მოგვცემს შესრულებად, რეალისტურ და შედეგებზე ორიენტირებულ სამოქმედო გეგმას.

Mikheil Batiashvili: "My Action Plan will not be written at the office"
Mikheil Batiashvili – the candidate for the minister of Education, Science, Culture and Sport of Georgia, spoke about the concept of unification of several ministries in his speech.
According to the ministerial candidate, rapid development of human capital is the country's most important challenge. That is why the main goal of the united office is to develop and support a high quality of education, science, culture and sports. It’s the synergistic development of these areas that gives positive results in both short-term and long-term perspectives.
According to Mikheil Batiashvili, his action plan will not be written at the office. The revised Action Plan will comprise of wide range of discussions and consultations with the leading field specialists, as well as, the international and local experts. All of the above-mentioned parties will be involved in the process starting from Monday. This will, in turn yield a fulfilling, realistic and consequential action plan.