იტალიის პრეზიდენტი თბილისის სახელმწიფი უნივერსიტეტს ეწვია
100 წლის იუბილესთან დაკავშირებით, ივანე ჯავახიშვილის სახელობის თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტს იტალიის რესპუბლიკის პრეზიდენტი, სერჯო მატარელა ეწვია. უნივერსიტეტში პრეზიდენტმა საქართველო-იტალიის მეგობრობის ამსახველი გამოფენა დაათვალიერა და აკადემიური წრეებისა და ქართული საზოგადოების წარმომადგენლებს შეხვდა.
შეხვედრას საქართველოს განათლების, მეცნიერების, კულტურისა და სპორტის მინისტრი, მიხეილ ბატიაშვილი და იტალიის საგანგებო და სრულუფლებიანი ელჩი საქართველოში, ანტონიო ენრიკო ბარტოლი ესწრებოდნენ. შეხვედრაზე იტალიის პრეზიდენტმა საქართველო-იტალიის ურთიერთობებსა და სხვადასხვა სფეროში, მათ შორის, განათლების, მეცნიერების, კულტურისა და სპორტის მიმართულებით ხანგრძლივ მეგობრობასა და ნაყოფიერ თანამშრომლობაზე ისაუბრა.
იტალია-საქართველოს ურთიერთობასა და განხორციელებულ ერთობლივ საგანმანათლებლო პროექტებზე ისაუბრა საქართველოს განათლების, მეცნიერების, კულტურისა და სპორტის მინისტრმა მიხეილ ბატიაშვილმა. მინისტრმა დადებითად შეაფასა არსებული თანამშრომლობა და მადლობა გადაუხადა იტალიის მხარეს მხარდაჭერისთვის. მიხეილ ბატიაშვილი უახლოეს გეგმებსაც შეეხო და მომავალი ერთობლივი პროექტების განხორციელებისთვის მზაობა დაადასტურა.

Sergio Mattarella – President of the Republic of Italy, visited Ivane Javakhishvili Tbilisi State University, with regard to its 100th Anniversary. The president inspected the exhibition reflecting the Georgian-Italian friendship and met with the representatives of Georgian Academia and general public.
Mikheil Batiashvili – The Minister of Education, Science, Culture and Sport, together with the Ambassador of Italy to Georgia – Antonio Enrico Bartoli attended the exhibition. During the meeting, the President of Italy spoke about the long-term friendship and fruitful cooperation between the two countries and emphasized the joint results achieved in the field of education, science, culture and sport.
Furthermore, Mikheil Batiashvili – the Minister of Education, Science, Culture and Sport of Georgia talked about the Italian-Georgian relations and planned joint educational projects. The Minister positively evaluated the existing cooperation and thanked the Italian side for their continuous support. Mikheil Batiashvili also touched upon the plans and once again confirmed the readiness to conduct future joint projects.