„რობოტექნიკის საზაფხულო ბანაკი“ გაიხსნა
გიორგი კვინიტაძის სახელობის კადეტთა სამხედრო ლიცეუმში „რობოტექნიკის საზაფხულო ბანაკი“ გაიხსნა, სადაც 13 -18 წლის 1500-მდე მოზარდი დასვენების პარალელურად, ტექნოლოგიურ ინოვაციებს გაეცნობა.
პროექტს საქართველოს განათლების, მეცნიერების, კულტურისა და სპორტის სამინისტროს ბავშვთა და ახალგაზრდობის ეროვნული ცენტრი სხვადასხვა სამთავრობო სტრუქტურასთან ერთად ახორციელებს და მისი მიზანია მოსწავლეებში მეცნიერების, ტექნოლოგიის, ინჟინერიის, მათემატიკის, რობოტექნიკისა და თანამედროვე ტექნოლოგიური მიღწევების პოპულარიზაცია, პრაქტიკულ-ლაბორატორიული პროექტების განხორციელების გზით, კვლევითი უნარებისა და შემოქმედებითი აზროვნების განვითარება, ჯანსაღი ცხოვრების წესის პოპულარიზაცია.
საზაფხულო ბანაკი ბავშვთა და ახალგაზრდობის ეროვნული ცენტრის უფროსმა, გიგა გაბელაიამ, თავდაცვის მინისტრის მოადგილე ნუკრი გელაშვილთან და სამინისტროს სხვა წარმომადგენლებთან ერთად გახსნა.

Robotechnic Summer Camp is now open
Robotechnic Summer camp is now open at Giorgi Kvinitadze Cadet Military Lyceum, where up to 1500 students ranging between 13-18 years will learn technological innovations.
The project is implemented by the Ministry of Education, Science, Culture and Sport of Georgia, together with various government entities. The project aims to promote the notion of science, technology, engineering, mathematics, robotics and modern technological achievements, through the implementation of practical-laboratory based projects, in conjunction with developing research skills, creative thinking and popularizing healthy lifestyle.
Giga Gabelaia – the head of Children and Youth National Center, together with the deputy Minister of Defense of Georgia – Nukri Gelashvili, and other representatives of the Georgian government opened the summer camp.