მიხეილ ბატიაშვილი კულტურისა და სპორტის მიმართულების თანამშრომლებს შეხვდა
საქართველოს განათლების, მეცნიერების, კულტურისა და სპორტის მინისტრმა, მიხეილ ბატიაშვილმა, პირველ მოადგილესთან, მიხეილ გიორგაძესთან, ერთად კულტურისა და სპორტის მიმართულების თანამშრომლებთან გაცნობითი ხასიათის შეხვედრა გამართა.
შეხვედრაზე მიხეილ ბატიაშვილმა ახლადშექმნილი სამინისტროს სამომავლო გეგმებსა და მიზნებზე ისაუბრა. მინისტრის თქმით, ორი უწყების შერწყმა უფრო ეფექტურად და სინქრონულად მუშაობის საშუალებას გვაძლევს. უკეთესი შედეგის მისაღწევად კი ერთად აქტიური მუშაობა იქნება საჭირო.
როგორც მიხეილ ბატიაშვილმა საუბრისას აღნიშნა, კულტურისა და სპორტის სამინისტრო გამორჩეული იყო საინტერესო იდეებითა და პროექტებით, როგორც კულტურის, ისე სპორტის მიმართულებით. მისივე თქმით, გაერთიანებული სამინისტროს მუშაობა მაქსიმალურად იქნება შედეგზე ორიენტირებული.

Mikheil Batiashvili met with the employees of Culture and Sport department
Mikheil Batiashvili, the Minister of Education, Science, Culture and Sport of Georgia, held a meeting with the First Deputy Minister - Mikheil Giorgadze together with the representatives of culture and sports department.
Mikheil Batiashvili spoke about future plans and goals of the newly created ministry. According to the minister, the merger of two agencies allows them to work more efficiently and synchronously, in conjunction with achieving better results.
As Mikheil Batiashvili noted, the Ministry of Culture and Sport was always distinguished with its interesting ideas and projects, implemented both in culture and sport. According to him, the work of the United Ministry will be vastly outcome oriented.
At the end of the meeting, the Minister expressed his gratitude towards the employees for the ongoing and future activities.