ვერის ბაღში ჭადრაკის საერთაშორისო დღისადმი მიძღვნილი ღონისძიება ჩატარდა
94 წლის წინ, 1924 წლის 20 ივლისს ჭადრაკის საერთაშორისო ფედერაცია - FIDE დაარსდა. ამასთან დაკავშირებით, საქართველოს ჭადრაკის ფედერაციამ და მსოფლიოს 43-ე საჭადრაკო ოლიმპიადის საორგანიზაციო კომიტეტმა საზეიმო ღონისძიება გამართეს.
საზეიმო ცერემონიაზე მოწვეულ სტუმრებს სიტყვით მიმართეს საქართველოს ჭადრაკის ფედერაციის პრეზიდენტმა გიორგი გიორგაძემ, ევროპის საჭადრაკო კავშირის პრეზიდენტმა ზურაბ აზმაიფარაშვილმა, ლეგენდარულმა მოჭადრაკემ ნონა გაფრინდაშვილმა და სპორტის დეპარტამენტის უფროსმა ირაკლი დოლაბერიძემ.
43-ე საჭადრაკო ოლიმპიადის სპონსორი გახდა ჩაი „გურიელი“. თანამშრომლობის მემორანდუმი ჭადრაკის ფედერაციის პრეზიდენტმა გიორგი გიორგაძემ და კომპანია „გეოპლანტის“ დირექტომა მიხეილ ჭკუასელმა ვერის ბაღში გამართული ღონისძიების მიმდინარეობისას გააფორმეს.

The International Day of Chess was held at Vera Garden
94 years ago, on July 20, 1924, FIDE – The international Federation of Chess was established. Owing to the celebration, the Georgian Chess Federation and the Organizing Committee of the 43rd World Chess Olympiad held a ceremonial event.
President of the Georgian Chess Federation - Giorgi Giorgadze, together with the President of European Chess Union - Zurab Azmaiparashvili, legendary chess player - Nona Gaprindashvili and the director of Sport Department - Irakli Dolaberidze attended the event.
Tea Manufacturing Company – Gurieli, became the official sponsor for the 43rd Chess Olympiad. The memorandum of cooperation was signed by Giorgi Giorgadze during the official event held in Vera Garden.