მიხეილ ბატიაშვილი უმაღლესი სასწავლო დაწესებულებების რექტორებს შეხვდა
საქართველოს განათლების, მეცნიერების, კულტურისა და სპორტის მინისტრმა, მიხეილ ბატიაშვილმა, საჯარო და კერძო უმაღლესი სასწავლო დაწესებულებების რექტორებთან უმაღლესი განათლების მიმართულებით არსებული პრობლემები და სამომავლო გეგმები განიხილა.
შეხვედრის დასაწყისში მინისტრმა აღნიშნა, რომ სამინისტრო უმაღლესი განათლების მიმართულებით განვითარებაზე ორიენტირებულ მიდგომებზე აქტიურად მუშაობს და ამ პროცესში მნიშვნელოვანია უმაღლესი სასწავლო დაწესებულებების წარმომადგენლებთან მუდმივ რეჟიმში აქტიური თანამშრომლობა და მოსაზრებების გაზიარება.
შეხვედრა კითხვა-პასუხის რეჟიმში წარიმართა, სადაც რექტორებმა იმ პრობლემურ საკითხებზე ისაუბრეს, რომელთა გადაჭრაც სამინისტროს მხარდაჭერას მოითხოვს. საუბარი შეეხო ისეთ მნიშვნელოვან თემებს, როგორებიცაა განათლების ინტერნაციონალიზაცია, უცხოელი სტუდენტების მოზიდვა, უნივერსიტეტების ავტორიზაცია-აკრედიტაციის საკითხები, ერთიანი საგანმანათლებლო ციფრული პლატფორმის შექმნა და სხვ.

Mikheil Batiashvili met with the principals of higher education institutions
Mikheil Batiashvili, the Minister of Education, Science, Culture and Sport of Georgia, discussed the existing problems and future plans with the principals of public and private higher education institutions in Georgia.
As the meeting begun, the Minister noted that the newly formed Ministry is actively working on the development-oriented approaches to higher education, and it is vitally paramount to have an active cooperation from all parties, in order to yield advances in this regard.
The meeting was held in a question-answer format where all sides had the opportunity to discuss relevant issues that requires the ministry’s immediate attention and support. Discussions focused on such important topics as internationalization of education, attracting foreign students, university authentication-accreditation issues, creation of unified educational digital platforms and so forth.