ქართველი მოსწავლეების მორიგი გამარჯვება საერთაშორისო ოლიმპიადაზე
ორი ბრინჯაოს მედლითა და ერთი წამახალისებელი სიგელით დაბრუნდა მოსწავლეთა ნაკრები ბიოლოგიის 29-ე საერთაშორისო ოლიმპიადიდან, რომელიც 15-22 ივლისს ირანში, ქ, თეირანში გაიმართა.
ბრინჯაოს მედლის მფლობელები გახდნენ ანა თოიძე (მეექვსე საავტორო სკოლა) და ბაჩუკი დალაქიშვილი (შპს თამარიონი), ხოლო საბა ბირკაძე (კომაროვის სკოლა) წამახალისებელი სიგელით დაჯილდოვდა.
სამინისტროს სახელით ვულოცავთ სკოლის მოსწავლეებს გამარჯვებას და მადლობას ვუხდით გუნდის ხელმძღვანელებს - ეკატერინე ბაკურაძეს, ირინა მოდებაძეს და ნანა ბარნაველს.

Another victory of Georgian students at the International Olympiad
Two bronze medals and one encouraging diploma were awarded to the students returning from the 29th International Biology Olympiad, held in Iran, Tehran, on July 15-22, 2018.
Ana Toidze (Sixth Authorized School) and Bachuki Dalakishvili (Tamarioni Ltd.) were awarded with bronze medals, whereas Saba Birkadze (Komarov School) was awarded with a certificate.
On behalf of the entire Ministry we congratulate our successful students and thank the team leaders Ekaterine Bakuradze, Irina Modebadze and Nana Barnaveli for their immense effort.