2018-2019 სასწავლო წლის შემოდგომის სემესტრის სტუდენტთა მობილობის პროცესი დაიწყო
უმაღლესი საგანმანათლებლო დაწესებულებების სტუდენტებს წელიწადში ორჯერ ეძლევათ შესაძლებლობა, ისარგებლონ მობილობით და გადავიდნენ სხვა უმაღლეს საგანმანათლებლო დაწესებულებაში.
2018-2019 სასწავლო წლის შემოდგომის სემესტრის მობილობისათვის სტუდენტთა ელექტრონულ პორტალზე რეგისტრაცია დაიწყო 25 ივლისს 12:00 საათზე და 16 აგვისტოს 18:00 საათამდე გაგრძელდება.
მობილობის მსურველი სტუდენტი უნდა დარეგისტრირდეს ელექტრონულ პორტალზე - www.students.eqe.ge
მობილობაში მონაწილე პირები რეგისტრაციის დაწყებიდან შედეგების გამოქვეყნების დღის ჩათვლით ეტაპობრივად მიიღებენ მოკლე ტექსტურ შეტყობინებებს.
მობილობის საფასური 40 ლარია, სოციალურად დაუცველი ოჯახების (რომელთა სარეიტინგო ქულა არ აღემატება 70 000 ქულას) წარმომადგენელი სტუდენტები გადასახადისაგან თავისუფლდებიან.
მობილობის საფასურის გადახდა შესაძლებელია „საქართველოს ბანკის“ ნებისმიერ ფილიალში ან “საქართველოს ბანკის” სწრაფი გადახდის აპარატების მეშვეობით.
მობილობაში მონაწილეობას იღებს 52 (ორმოცდათორმეტი) უმაღლესი საგანმანათლებლო დაწესებულება. სულ გამოცხადებულია 7320  ვაკანტური ადგილი.
ელექტრონულ პორტალზე მობილობის შედეგები გამოქვეყნდება 22 აგვისტოს და
დადებითი შედეგის შემთხვევაში სტუდენტმა დაუყოვნებლივ უნდა მიმართოს მიმღებ საგანმანათლებლო დაწესებულებას.
ცენტრი მობილობით დაინტერესებულ პირებს სთავაზობს ღია კარის დღეებს 27 ივლისს 13:00 საათზე, 8 და 15 აგვისტოს 11:00 საათზე. სტუდენტებს შესაძლებლობა ეძლევათ, ცენტრის წარმომადგენლებს შეხვდნენ და მობილობასთან დაკავშირებულ საკითხებზე მიიღონ მათთვის საინტერესო ინფორმაცია.
დეტალური ინფორმაცია განთავსებულია ვებ-გვერდზე eqe.ge
დამატებითი კითხვების არსებობის შემთხვევაში დაინტერესებულ პირებს შეუძლიათ ისარგებლონ ცენტრის ცხელი ხაზის მომსახურებით - ტელ.: (+99532) 2 200 220 (3599).

The process of student mobility of the autumn semester of the 2018-2019 academic year has began
Twice a year, students of higher education institutions are given a chance to use mobility and move to another higher education institution.
The registration of students who wish to use the mobility of the 2018-2019 academic year autumn semester, can now use the online electronic portal. The registration process will start on July 25 at 12:00 and end on August 16 at 18:00.
Students interested in mobility must register on the following electronic portal: www.students.eqe.ge
Students involved in the mobility will receive short text messages from the very beginning of the process up to the publication of the results. The mobility fee is 40 GEL. However, the representatives of the socially unprotected families (whose rating score does not exceed 70 000 points) are exempted from taxes.
Mobility fee can be paid through any branch of "Bank of Georgia" or via "Bank of Georgia" fast payment machines.
There are 52 higher educational institutions participating in the mobility process. Only 7320 vacancies are announced. Student Mobility results will be published on the electronic portal on August 22, and in case of a positive result, the student must immediately refer to their corresponding educational institution.
Detailed information is available on the following website: eqe.ge
In case of having additional questions, interested individuals can refer to the hotline service - Tel.: (+99532) 2 200 220 (3599)