რობოტექნიკის საზაფხულო ბანაკში 1500-მდე მოზარდი მიიღებს მონაწილეობას
მიმდინარე წლის 15 ივლისიდან 31 აგვისტოს ჩათლით, 1500-მდე მოზარდი „რობოტექნიკის საზაფხულო ბანაკში“ დასვენების პარალელურად ტექნოლოგიურ ინოვაციებს გაეცნობა.
პროექტს საქართველოს განათლების, მეცნიერების, კულტურისა და სპორტის სამინისტროს ბავშვთა და ახალგაზრდობის ეროვნული ცენტრი სხვადასხვა სამთავრობო სტრუქტურასთან ერთად ახორციელებს და მისი მიზანია მოსწავლეებში მეცნიერების, ტექნოლოგიის, ინჟინერიის, მათემატიკის, რობოტექნიკისა და თანამედროვე ტექნოლოგიური მიღწევების პოპულარიზაცია, პრაქტიკულ-ლაბორატორიული პროექტების განხორციელების გზით - კვლევითი უნარებისა და შემოქმედებითი აზროვნების განვითარება, ჯანსაღი ცხოვრების წესის პოპულარიზაცია.
პროექტი ქალაქ ქუთაისში - გენერალ გიორგი კვინიტაძის სახელობის კადეტთა სამხედრო ლიცეუმის ტერიტორიაზე ხორციელდება.
მიმდინარე წელს ახალგაზრდულ ბანაკებში სახელმწიფო დაფინანსებით საქართველოს ყველა რეგიონიდან 10 000-მდე მოსწავლე და სტუდენტი დაისვენებს. ქუთაისის გარდა, ბანაკები ფუნქციონირებს შაორის ტბაზე, ანაკლიაში, მანავში, ბაკურიანში, ცხვარიჭამიასა და ბოლნისში.

About 1500 teenagers will participate in the Robotechnic summer camp
About 1,500 teenagers will have the opportunity to get themselves acquainted with the technology innovations at the summer camp of Robotechnic from July 15 up to August 31.
The project is implemented by the Ministry of Education, Science, Culture and Sport of Georgia, together with various government entities. The project aims to promote the notion of science, technology, engineering, mathematics, robotics and modern technological achievements, through the implementation of practical-laboratory based projects, in conjunction with developing research skills, creative thinking and popularizing healthy lifestyle.
Robotechnic Summer camp is now open at Giorgi Kvinitadze Cadet Military Lyceum.
About 10 000 students from all regions of Georgia will spend their summer vacation in a fully state funded summer camps this year. Besides Kutaisi, camps are functioning at Shaori Lake, Anaklia, Mankhi, Bakuriani, Tskhvarichamia and Bolnisi.