თსუ-ს კურსდამთავრებულთა გამოშვების საზეიმო ღონისძიება გაიმართა
თსუ-ს კურსდამთავრებულთა გამოშვების საზეიმო ღონისძიებას თსუ-ს ბაკალავრებთან და მოწვეულ სტუმრებთან ერთად, საქართველოს განათლების, მეცნიერების, კულტურისა და სპორტის მინისტრი მიხეილ ბატიაშვილი დაესწრო.
„დარწმუნებული ვარ, რომ ამ კედლებში შეძენილი ცოდნა და გამოცდილება ყველაზე დიდი სამომავლო ინვესტიციაა, უმნიშვნელოვანესი კაპიტალია თქვენი პირადი, პროფესიული თუ საზოგადოებრივი თვითრეალიზაციისთვის. თითოეული თქვენგანის წარმატება კი ჩვენი ქვეყნის საერთო წარმატებაში შეტანილი წვლილია“ - მიმართა თსუ-ს კურსდამთავრებულებს მიხეილ ბატიაშვილმა.
წელს ივანე ჯავახიშვილის სახელობის თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტში ბაკალავრიატის საფეხური 3000-მდე სტუდენტმა დაასრულა.

Mikheil Batiashvili - the Minister of Education, Science, Culture and Sport of Georgia, attended the graduation ceremony at Tbilisi State University.
"I am convinced that the knowledge and experience acquired within these walls is the biggest future investment, the most important capital for your personal, professional and social self-realization. The success of each and every one of you is a contribution to the common success of our country "- Mikheil Batiashvili address the university graduates.
Over 3000 students have completed bachelor's degree at Ivane Javakhishvili Tbilisi State University this year.