ქართველი მოსწავლეების წარმატება ქიმიის საერთაშორისო ოლიმპიადაზე
საქართველოს მოსწავლეთა ეროვნულმა ნაკრებმა სამი ბრინჯაოს მედალი და ერთი საპატიო დიპლომი მოიპოვა ქიმიის 50-ე საიუბილეო საერთაშორისო ოლიმპიადაზე (IChO-2018), რომელიც წელს ბრატისლავასა(სლოვაკეთი) და პრაღაში (ჩეხეთი) ჩატარდა. ოლიმპიადაში 82 ქვეყნის 300-მდე მოსწავლე მონაწილეობდა.
ბრინჯაოს მედალოსნები გახდნენ - გიორგი პეტრიაშვილი (კომაროვის სკოლა), დავით რიჟინაშვილი (ვეკუას სკოლა) და საბა გოგიჩაიშვილი (კომაროვის სკოლა). საპატიო დიპლომი გადაეცა ლევან გოჯიაშვილს (სერვანტესის სახელობის გიმნაზია აია-ჯესსი).
სამინისტროს სახელით ვულოცავთ მოსწავლეებს გამარჯვებას და მადლობას ვუხდით ნაკრების მენტორთა ჯგუფს: ელიზბარ ელიზბარაშვილს, ვახტანგ კურცხალიას და თინათინ ბუთხუზს.

Georgian students' success at the International Olympiad of Chemistry
Georgian national team has won three bronze medals and one honorary diploma at Chemistry 50th Anniversary International Olympiad (ICHO-2018), which was held in Bratislava (Slovakia) and Prague (Czech Republic) this year. About 300 students from 82 countries participated in the Olympiad, this year.
Giorgi Petriashvili  ( Komarov School), David Rizhinashvili (Vekua School) and Saba Gogichaishvili (Komarov school) are the winners of bronze medals. The honorary diploma was awarded to Levan Gojiashvili (Cervantes Gymnasium).
On behalf of the Ministry, we would like to congratulate our students with this stunning achievement and express gratitude towards the team mentors: Elizbar Elizbarashvili, Vakhtang Kurtskhalia and Tinatin Butkhuzi.