ფიზიკის საერთაშორისო ოლიმპიადაზე ქართველმა მოსწავლემ, ზურაბ ჯაშმა, ვერცხლის მედალი მოიპოვა
დასრულდა მოსწავლეთა 49-ე საერთაშორისო ოლიმპიადა ფიზიკაში (IPhO), რომელიც პორტუგალიაში, ქალაქ ლისაბონში, მიმდინარეობდა. მასში მონაწილეობას 80 ქვეყნის 400 მოსწავლე იღებდა, მათ შორის, საქართველოდან მოსწავლეთა ხუთკაციანი ნაკრები.
ასპარეზობაზე საუკეთესო შედეგი აჩვენა და ვერცხლის მედალი მოიპოვა ზურაბ ჯაშმა (ვეკუას სკოლა). საპატიო სიგელები გადაეცათ კომაროველებს - დავით მდინარაძესა და ალექსანდრე მერაბიშვილს.
სამინისტროს სახელით ვულოცავთ გამარჯვებულებს და მათ პედაგოგებს: გიორგი დალაქიშვილს, გრიგოლ ფერაძესა და დავით ნიშნიანიძეს.

Georgian student Zurab Jashi won the silver medal at International Physics Olympiad
The 49th International Olympiad in Physics (IPHO) has ended, held in Lisbon, Portugal. 400 students from 80 countries participated at the Olympiad, including a five-member team from Georgia.
Georgian team displayed an excellent performance, resulting in obtaining a silver medal by Zurab Jashi (Vekua School). Honorary diplomas were awarded to the fellow team members - Davit Mdinaradze and Aleksandre Merabishvili.
On behalf of the Ministry we congratulate the winners and their teachers: Giorgi Dalakishvili, Grigol Peradze and David Nishnianidze.