„ფიზიკური აღზრდისა და სპორტის შესახებ“ კანონის პროექტი დასავლეთ საქართველოში განიხილეს
„ფიზიკური აღზრდისა და სპორტის შესახებ“ საქართველოს კანონის პროექტის განხილვამ დასავლეთ საქართველოს რეგიონებში გადაინაცვლა. სამუშაო შეხვედრებს ოთხმა ქალაქმა - ოზურგეთმა, ბათუმმა, ზუგდიდმა და ქუთაისმა უმასპინძლა. კანონპროექტის შესახებ საჯარო განხილვები განათლების, მეცნიერების, კულტურისა და სპორტის სამინისტროსა და პარლამენტის სპორტისა და ახალგაზრდულ საქმეთა კომიტეტის ინიციატივით იმართება. კანონის პროექტის განხილვის პარალელურად შეხვედრებზე განიხილება „მასობრივი სპორტის ხელმისაწვდომობისა და განვითარების სტრატეგია“.
საჯარო განხილვებში მონაწილეობა მიიღეს განათლების, მეცნიერების, კულტურისა და სპორტის სამინისტროსა და ადგილობრივი ხელისუფლების წარმომადგენლებმა, პარლამენტის სპორტისა და ახალგაზრდულ საქმეთა კომიტეტის თავმჯდომარემ მიხეილ ყაველაშვილმა და აჭარის ავტონომიური რესპუბლიკის უმაღლესი თანამდებობის პირებმა.
„ფიზიკური აღზრდისა და სპორტის შესახებ“ კანონის პროექტისა და „მასობრივი სპორტის ხელმისაწვდომობისა და განვითარების სტრატეგიის“ განხილვა რეგიონებში მაისში დაიწყო, აგვისტოს ბოლომდე გაგრძელდება და საქართველოს ყველა რეგიონს მოიცავს. ერთ-ერთი დასკვნითი, შემაჯამებელი შეხვედრა თბილისში გაიმართება.
საჯარო კონსულტაციები ეწყობა ეროვნულ-დემოკრატიული ინსტიტუტის (NDI) მხარდაჭერით. „მასობრივი სპორტის ხელმისაწვდომობისა და განვითარების სტრატეგიასა“ და „ფიზიკური აღზრდისა და სპორტის შესახებ“ საქართველოს კანონის პროექტის განხილვისა და საჯარო კონსულტაციების თაობაზე დამატებითი ინფორმაციისთვის ეწვიეთ გვერდს: cultureandsports.gov.ge

The draft-law on "Physical Education and Sports" was discussed in Western Georgia
The review of the draft law on "Physical Education and Sports" has moved to the western regions of Georgia. Ozurgeti, Batumi, Zugdidi and Kutaisi hosted four workshops. Public discussions about the draft law are initiated by the Ministry of Education, Science, Culture, in cooperation with the Sport and the Committee on Sport and Youth Affairs of Georgian Parliament. Parallel to the discussions on the newly crafted draft law, the "Strategy for Accessibility and Development of Mass Sport" will be discussed as well.
Representatives of the Ministry of Education, Science, Culture and Sport and local authorities participated in public discussions: Mikheil Kavelashvili, the chairman of the Sports and Youth Affairs Committee of Georgian Parliament and other high ranking officials of the Autonomous Republic of Adjara.
Discussion of draft laws on “Physical Education and Sports" and "Mass Sport Accessibility and Development Strategy" were initiated in May, and will last until the end of August, covering all regions of Georgia. One of the concluding meetings will be held in Tbilisi.
Public consultations are organized with the support of the National Democratic Institute (NDI). For more information on the above-mentioned draft laws, please visit the following website: cultureandsports.gov.ge