განათლების რეფორმის მოსამზადებელ პროცესში მიხეილ ბატიაშვილი რეფორმების ჯგუფს ქმნის
საქართველოს განათლების, მეცნიერების, კულტურისა და სპორტის მინისტრ მიხეილ ბატიაშვილის გადაწყვეტილებით, განათლების რეფორმის მოსამზადებელ პროცესში რეფორმების ჯგუფი შეიქმნება, რომელშიც სხვადასხვა დაინტერესებული მხარე გაერთიანდება.
ამასთან დაკავშირებით, პირველი შეხვედრა მინისტრმა ბრიტანეთის საბჭოს დირექტორ ზაზა ფურცელაძესთან და პროექტის მენეჯერ თამარ კვაჭაძესთან გამართა. „ბრიტანეთის საბჭო“ განათლების სისტემის რეფორმის ჯგუფის ერთ-ერთი მთავარი მონაწილე იქნება და განხილვების ყველა დონეზე მიიღებს მონაწილეობას.
შეხვედრაზე მიხეილ ბატიაშვილმა აღნიშნა, რომ ჯგუფის მუშაობაში ჩაერთვებიან, სამთავრობო უწყებების, საკანონმდებლო ორგანოს, საერთაშორისო და არასამთავრობო ორგანიზაციების წარმომადგენლები, ექსპერტები და სხვა დაინტერესებული მხარეები.
მინისტრის თქმით, განათლების რეფორმის მოსამზადებელი პროცესი უკვე დაწყებულია და მისი შინაარსი ახლო მომავალში ფართო საზოგადოებისთვის გახდება ცნობილი.
„ბრიტანეთის საბჭო“ დიდი ბრიტანეთის და ჩრდილოეთ ირლანდიის გაერთიანებული სამეფოს წამყვანი საერთაშორისო ორგანიზაციაა, რომელიც ხელს უწყობს ქვეყნებს შორის თანამშრომლობას კულტურის და განათლების სფეროებში.

Mikheil Batiashvili creates a reform group in the preparatory process of the education reform
Owing to the decision of the Minister of Education, Science, Culture and Sport of Georgia - Mikheil Batiashvili, a reform group will be created over the course of preparatory education reform, in which various stakeholders will be united.
In this regard, the very first meeting was organized with the director of British Council – Zaza Purtseladze and Project manager – Tamar Kvachadze. The British Council will be one of the main participants of the Education System reform group and will take an active part in discussions at all levels.
At the meeting, Mikheil Batiashvili emphasized that representatives of various government agencies, legislative bodies, international and non-governmental organizations, experts and other stakeholders will be involved in the work process.
The Minister noted that the preparatory process of the education reform has already begun and its contents will be known to the public in the coming future.
The British Council is the leading international organization of the United Kingdom of Great Britain and Northern Ireland, which promotes cooperation between the countries in the fields of culture, education and science.