საქართველოს მთავრობა მასწავლებლის მომზადების 60 კრედიტიან პროგრამას დააფინანსებს
საქართველოს განათლების, მეცნიერების, კულტურისა და სპორტის მინისტრმა, მიხეილ ბატიაშვილმა მთავრობის დღევანდელ სხდომაზე მასწავლებელთა მომზადების საგანმანათლებლო პროგრამები წარადგინა, რომელიც სისტემაში ახალგაზრდა და ნიჭიერი პედაგოგების შესვლას და, შესაბამისად, ზოგადი განათლების სისტემის განვითარებას შეუწყობს ხელს.
მასწავლებლის მომზადების 60 კრედიტიანი პროგრამისთვის სახელმწიფოს მხრიდან 1,498,500 ლარია გამოყოფილი და მიმართულებების მიხედვით პროგრამა სხვადასხვაგვარად დაფინანსდება.
პროგრამა ახალგაზრდებს საგნობრივ ცოდნასთან ერთად წარმატებული პედაგოგიური პრაქტიკის განხორციელების საშუალებას მისცემს.

The Government of Georgia will finance a 60-credits teacher program
Mikheil Batiashvili - the Minister of Education, Science, Culture and Sport of Georgia presented the Educational Training Programs at the government session today, which will facilitate the introduction of young and talented teachers to the education system and, hence enable the development of the general education platform.
The government has allocated a sum of GEL 1,498,500 for the 60-credits program, which will be funded in various ways.
The program will enable young people to carry out successful pedagogic practices in conjunction with acquiring new knowledge.