ევროპული სკოლის ახალგაზრდული საზაფხულო ბანაკი საქართველოში
ახალგაზრდობის საერთაშორისო დღეს ევროკავშირის დაფინანსებითა და მხარდაჭერით, „ევროპული სკოლის საზაფხულო ბანაკი 2018 საქართველოში“ გაიხსნა, რომელშიც აღმოსავლეთ პარტნიორობის რეგიონიდან და ევროკავშირის წევრი სახელმწიფოებიდან 100 ახალგაზრდა მიიღებს მონაწილეობას.
21 დღის განმავლობაში ახალგაზრდები დასვენებასთან ერთად, სხვადასხვა საგანმანათლებლო, შემეცნებით და სპორტულ აქტივობაში ჩაერთვებიან, გაეცნობიან ახალგაზრდული ინიციატივების საუკეთესო მაგალითებს სხვადასხვა სფეროში, ასევე ექნებათ შესაძლებლობა თავიანთი ქვეყანა წარმოაჩინონ და ახალი მეგობრები შეიძინონ.
პროექტს საქართველოს განათლების, მეცნიერების, კულტურისა და სპორტის სამინისტროს “ბავშვთა და ახალგაზრდობის ეროვნული ცენტრი“ ახორციელებს.

Owing to the financial support of the European Union, within the European Youth Day framework - European Summer Camp 2018 has opened, where 100 young individuals from the Eastern Partnership and EU member States will participate.
During a 21 day period, young people will be involved in various educational, cognitive, and sports activities. Additionally they will have the opportunity to present their country and acquire new friends.
The project is implemented by the "Children and Youth National Center" of the Ministry of Education, Science, Culture and Sport of Georgia.