განათლების რეფორმის ჯგუფში ტექნოლოგიური კომპანიების წარმომადგენლები ერთვებიან
განათლების სფეროში დაგეგმილი რეფორმის შესახებ საქართველოს განათლების, მეცნიერების, კულტურისა და სპორტის მინისტრი მიხეილ ბატიაშვილი წამყვანი საერთაშორისო ტექნოლოგიური კომპანიების - „ჰიულეტ-პაკარდის“ (HP), “მაიკროსოფტის” (Microsoft) და “აიბიემის“ (IBM) - წარმომადგენლებს შეხვდა.
მიხეილ ბატიაშვილმა კომპანიების წარმომადგენლებთან ერთად განათლების სისტემის განვითარების ხედვასა და განათლების ყველა საფეხურზე ტექნოლოგიების გამოყენების მნიშვნელობაზე იმსჯელა. განათლების რეფორმის სამუშაო ჯგუფში ტექნოლოგიური კომპანიები აქტიურად ჩაერთვებიან.
მინისტრმა აღნიშნა, რომ ტექნოლოგიების მიმართულების გაძლიერება და ტექნოლოგიურ საშუალებებზე ხელმისაწვდომობა ჩვენი მოსწავლეებისა და ახალგაზრდებისთვის, განსაკუთრებით საქართველოს რეგიონებში, ერთ-ერთი უმნიშვნელოვანესი ამოცანა იქნება რეფორმის შემუშავებისა და მისი განხორციელების ეტაპზე.
ტექნოლოგიური კომპანიების წარმომადგენლებმა გამოთქვეს მზადყოფნა, აქტიურად ითანამშრომლონ განათლების სისტემაში მნიშვნელოვანი ტექნოლოგიური პროექტების განხორციელების მიმართულებით.
მიხეილ ბატიაშვილის ინიციატივით განათლების რეფორმის ჯგუფი შეიქმნა, რომელშიც სამთავრობო უწყებების, საკანონმდებლო ორგანოს, საერთაშორისო და არასამთავრობო ორგანიზაციების წარმომადგენლები, ექსპერტები და სხვა დაინტერესებული მხარეები ერთიანდებიან.

Representatives of various technological companies are involved in the education reform group
The Minister of Education, Science, Culture and Sport of Georgia - Mikheil Batiashvili held a meeting with the representatives of leading international technology companies – Hewlett Packard (HP), "Microsoft" and "IBM” on planned reforms in the field of education.
Mikheil Batiashvili discussed the vision of developing the education system, in conjunction with emphasizing the importance of the use of technology at all stages of education. Technological companies will be actively involved in the process of reforming the education system.
In the course of implementing the reform, the Minister noted that, strengthening the technological aspect and allowing mass access to technology will be one of the most important tasks for our students and young people in general, especially in the regions of Georgia.
Moreover, the representatives of the technological companies have expressed their readiness to actively cooperate with the implementation of important technological projects in the education platform.
Mikheil Batiashvili initiated the Education Reform Group, in which the representatives of government agencies, legislative bodies, international and non-governmental organizations, experts and other stakeholders are united under one core mission.