განათლების რეფორმის ჯგუფის სამუშაო პროცესში აზიის განვითარების ბანკი აქტიურ მონაწილეობას მიიღებს
განათლების სფეროში დაგეგმილი რეფორმის ძირითადი მიმართულებები საქართველოს განათლების, მეცნიერების, კულტურისა და სპორტის მინისტრმა, მიხეილ ბატიაშვილმა და მინისტრის მოადგილე, ირინე აბულაძემ აზიის განვითარების ბანკის რეგიონულ დირექტორ, იეშინ ელჰან-კაიალართან შეხვედრისას განიხილეს.
მინისტრმა აღნიშნა, რომ განათლების სისტემის განვითარება ქვეყნის უმნიშვნელოვანეს პრიორიტეტს წარმოადგენს და მისასალმებელია აზიის განვითარების ბანკის ამ მიმართულებით ჩართულობა.
თავის მხრივ, იეშინ ელჰან-კაილარმა გამოხატა მზადყოფნა, რომ აზიის განვითარების ბანკმა აქტიური მონაწილეობა მიიღოს რეფორმის ჯგუფის სამუშაო პროცესში. მხარეები მომავალი თანამშრომლობის სავარაუდო მიმართულებებზე შეთანხმდნენ, მათ შორის, რეგიონული განვითარების მიმართულებით ზოგადი და პროფესიული განათლების სისტემების გაუმჯობესებაზე, პროფესიული განათლების შრომის ბაზართან შესაბამისობის ხელშეწყობაზე.
მიხეილ ბატიაშვილის ინიციატივით განათლების რეფორმის ჯგუფი შეიქმნა, რომელშიც სამთავრობო უწყებების, საკანონმდებლო ორგანოს, საერთაშორისო და არასამთავრობო ორგანიზაციების წარმომადგენლები, ექსპერტები და სხვა დაინტერესებული მხარეები ერთიანდებიან.

Representatives of technological companies are involved in the education reform group
The Minister of Education, Science, Culture and Sport of Georgia - Mikheil Batiashvili held a meeting with the representatives of leading international technology companies – Hewlett Packard (HP), "Microsoft" and "IBM” on planned reforms in the field of education.
Mikheil Batiashvili discussed the vision of developing the education system, in conjunction with emphasizing the importance of the use of technology at all stages of education. Technological companies will be actively involved in the process of reforming the education system.
In the course of implementing the reform, the Minister noted that, strengthening the technological aspect and allowing mass access to technology will be one of the most important tasks for our students and young people in general, especially in the regions of Georgia.
Moreover, the representatives of the technological companies have expressed their readiness to actively cooperate with the implementation of important technological projects in the education platform.
Mikheil Batiashvili initiated the Education Reform Group, in which the representatives of government agencies, legislative bodies, international and non-governmental organizations, experts and other stakeholders are united under one core mission.