რობოტექნიკის საზაფხულო ბანაკში 1500-მდე მოზარდმა დაისვენა
ქუთაისში საზეიმოდ დაიხურა “რობოტექნიკის საზაფხულო ბანაკი”, სადაც ზაფხულის განმავლობაში საქართველოს სკოლების 1500 მოსწავლე დასვენებასთან ერთად, ტექნოლოგიურ ინოვაციებს გაეცნო.
პროექტი საქართველოს განათლების, მეცნიერების, კულტურისა და სპორტის სამინისტროს ბავშვთა და ახალგაზრდობის ეროვნულმა ცენტრმა თავდაცვის სამინისტროსთან ერთად განახორციელა.
პროეტის მიზანი იყო მოსწავლეებში მეცნიერების, ტექნოლოგიის, ინჟინერიის, მათემატიკის, რობოტექნიკის, თანამედროვე ტექნოლოგიური მიღწევების პოპულარიზაცია, შემოქმედებითი აზროვნების განვითარება და ჯანსაღი ცხოვრების წესის პოპულარიზაცია.

1500 teenagers spent their summer holidays at Robotechnics Summer Camp
Robotechnics Summer Camp was closed in Kutaisi, where approximately 1500 teenagers spent their summer holidays and had the opportunity to get acquainted with modern technological innovations.
The project was implemented by the Ministry of Education, Science, Culture and Sport of Georgia, together with the Ministry of Defense.
The primary aim of the project was to promote: science, technology, engineering, mathematics, robotics, modern technological achievements amongst the youth, in conjunction with developing creative thinking and popularizing a healthy lifestyle.