მეცნიერებათა აკადემია გამოთქვამს მზადყოფნას, პრიორიტეტულ მიმართულებებზე მუშაობის პროცესში ახალგაზრდა მეცნიერების მაქსიმალური ჩართვა უზრუნველყოს
მეცნიერების პრიორიტეტული მიმართულებები, არსებული მდგომარეობა და სამომავლო გეგმები - ამ საკითხებზე განათლების, მეცნიერების, კულტურისა და სპორტის მინისტრმა, მიხეილ ბატიაშვილმა მეცნიერების ეროვნული აკადემიის პრეზიდენტთან, გიორგი კვესიტაძესთან და ცნობილ ქართველ მეცნიერებთან შეხვედრაზე ისაუბრა.
როგორც მინისტრმა აღნიშნა, აუცილებელია, პრიორიტეტული სამეცნიერო მიმართულებებით ახალგაზრდა მეცნიერების დაინტერესება, მათი მაქსიმალური ჩართვა პროცესებში, ახალი ხედვებით და მეცნიერების აკადემიაში არსებული მნიშვნელოვანი გამოცდილებით მეცნიერების განვითარების მაქსიმალურად მოკლე ვადებში უზრუნველყოფა.
ახალგაზრდა მეცნიერები სამეცნიერო პრიორიტეტულ მიმართულებებზე მუშაობის პროცესში უახლოეს მომავალში, სექტემბრიდან, აქტიურად ჩაერთვებიან.
განათლების, მეცნიერების, კულტურისა და სპორტის სამინისტრო განათლების ყველა საფეხურისთვის რეფორმაზე მუშაობს.

The Academy of Sciences expresses enthusiasm to ensure maximum involvement of young scientists in the process of working on priority fields
As the Minister emphasized, it is crucial to attract the interest of young scientists into the priority scientific fields, ensure their maximum involvement in the related processes, thus safeguarding the development of new perspectives in the shortest possible terms.
Young scientists will be actively involved in the process of working on scientific priority directions in the nearest future, from September.
The Ministry of Education, Science, Culture and Sport of Georgia works on reforms for all stages of education.