საქართველოს მოსწავლეთა ნაკრები ინფორმატიკაში ცენტრალური ევროპის ქვეყნების უძლიერეს სამეულშია
მედლებით დაბრუნდნენ საქართველოს  ეროვნული ნაკრები გუნდის წევრები  ცენტრალური ევროპის ქვეყნების (CEOI) 25-ე სასწავლო ოლიმპიადიდან ინფორმატიკაში, რომელიც    ქალაქ ვარშავაში ჩატარდა.
აღსანიშნავია ის ფაქტი, რომ ჩვენმა მოსწავლეებმა ისეთი მაღალი რეიტინგის მქონე ოლიმპიადაზე, რომელში მონაწილე ქვეყნებსაც არათუ ევროპაში, არამედ მსოფლიო მასშტაბითაც კი უძლიერესი გუნდები ჰყავთ და ყოველთვის ლიდერის პოზიციები უჭირავთ, ასეთი მაღალი შედეგები აჩვენეს - კომაროვის სკოლის მოსწავლეებმა ნიკოლოზ ბირკაძემ ოქროს, გიორგი კლდიაშვილმა და ალექსანდრე ხოხიაშვილმა ვერცხლის, ხოლო ვანო გამეზარდაშვილმა ბრინჯაოს მედლები მოიპოვეს. გუნდს ხელმძღვანელობდნენ  პედაგოგიკის მეცნიერებათა დოქტორი, პროფესორი  გიორგი მანდარია და   პროფესორი ზაზა გამეზარდაშვილი.
სამინისტროს დაფინანსებით, საქართველოს მოსწავლეთა ნაკრები წელს უკვე მეოთხედ მონაწილეობდა ამ ოლიმპიადაში და მიღწეული შედეგებით  მონაწილე ქვეყნების უძლიერეს სამეულში მოხვდა, რაც უდავოდ დიდი წარმატებაა. მიღებული გამოცდილება დაეხმარება ჩვენს ნაკრებს ინფორმატიკის 30-ე მსოფლიო ოლიმპიადაზე, რომელიც 1-8 სექტემბერს იაპონიაში გაიმართება

The team of Georgian students reserve the top 3 place at the Information Technology Olympiad of Central European countries
22.08.2018
The Georgian national team returned to their home country with medals, from the 25th edition of the Central European Countries Olympiad (CEOI) in Information Technology, held in Warsaw, Poland.
It is noteworthy that our students remain at the highest of ratings at the Olympic Games, where they face not only the best teams of Europe, but the World. Such high results were shown by Komarov School students: Nikoloz Birkadze (Golden), Giorgi Kldiashvili and Aleksandre Khokhiashvili (Silver), Vano Gamzardashvili (Bronze). The team was led by the Doctor of Pedagogy, Professor Giorgi Mandaria together with Professor Zaza Gamzardashvili.
With the financial support of the Ministry, Georgian students have already participated in the Olympiad for the fourth time and reached top three. The experience acquired throughout the event will help our team at the 30th World Informatics Olympiad, held in Japan on September 1-8.