„ევროპული სკოლის საზაფხულო ბანაკი 2018 საქართველოში“ საზეიმოდ დაიხურა
დასრულდა ევროკავშირის დაფინანსებითა და მხარდაჭერით ორგანიზებული საზაფხულო ბანაკი, რომელშიც აღმოსავლეთ პარტნიორობის რეგიონიდან და ევროკავშირის წევრი სახელმწიფოებიდან 100 ახალგაზრდა მონაწილეობდა. ბანაკს სულ 30 ჩვენი ქვეყნის მოქალაქე სტუმრობდა.
ახალგაზრდებმა 21 დღის განმავლობაში სხვადასხვა საგანმანათლებლო, შემეცნებით თუ სპორტულ აქტივობაში მიიღეს მონაწილეობა, მოისმინეს საინტერესო ინფორმაციები ახალგაზრდული ინიციატივების თაობაზე, წარმოაჩინეს თავიანთი ქვეყნები და შეიძინეს ახალი მეგობრები.
ბანაკის საზეიმო დახურვაზე, მოზარდებმა საკუთარი გუნდი ქართულ ხალხურ მოტივებზე შექმნილი ემოციური ნომრებით წარადგინეს, დაჯილდოვდნენ სხვადსხვა სპორტულ სახეობაში გამარჯვებული გუნდები. ღონისძიება მოზარდების მიერ შესრულებული ნაციონალური ცეკვებით დასრულდა.
პროექტი საქართველოს განათლების, მეცნიერების, კულტურისა და სპორტის სამინისტროს “ბავშვთა და ახალგაზრდობის ეროვნულმა ცენტრმა“ განახორციელა.

"Summer Camp of European School 2018" was closed celebratory
The EU funded and supported summer camp 2018 has ended, which hosted 100 young students from Eastern Partnership and EU member states. A total of 30 citizens of Georgia visited the summer camp.
Young people took part in various educational, cognitive and sports activities during a period of 21 days, listening to interesting information on youth initiatives, demonstrating their countries and acquiring new friends.
During the closing ceremony, students presented a variety of emotional performances, created upon the theme of Georgian folk, for which they were awarded with various gifts and certificates.
The project was implemented by the National Center for Children and Youth of the Ministry of Education, Science, Culture and Sport of Georgia.