მიხეილ გიორგაძის ვიზიტი ბელარუსში
31 აგვისტოდან 3 სექტემბრის ჩათვლით, საქართველოს განათლების, მეცნიერების, კულტურისა და სპორტის მინისტრის პირველი მოადგილე მიხეილ გიორგაძე სამუშაო ვიზიტით ბელარუსში იმყოფებოდა.
ქალაქ მინსკში ვიზიტის ფარგლებში, მიხეილ გიორგაძე ბელარუსის განათლების მინისტრს იგორ კრეპაკს, ბელარუსის კულტურის მინისტრს იური ბონდარსა და ბელარუსის ტურიზმისა და სპორტის მინისტრის პირველ მოადგილეს ვიაჩესლავ დურნოვს შეხვდა. შეხვედრების დროს, საუბარი შეეხო უწყებებს შორის, სხვადასხვა სფეროს მიმართულებით, სამომავლო თანამშრომლობის გეგმებს.
ბელარუსის დედაქალაქში სამუშაო ვიზიტისას, მიხეილ გიორგაძე საქართველოს კულტურის დღეების ფარგლებში გამართულ სხვადასხვა ღონისძიებასაც დაესწრო.

Mikheil Giorgadze's visit to Belarus
Mikheil Giorgadze – the First Deputy Minister of Education, Science, Culture and Sport of Georgia visited Belarus from August 31 to September 3.
Within the scope of his visit to Minsk, Mikheil Giorgadze met with Minister of Education of Belarus - Igor Crepak, the Minister of Culture - Yuri Bondar and First Deputy Minister of Tourism and Sports of Belarus - Vyacheslav Dornov. During the meetings, the parties mainly discussed the future cooperation plans and joint projects.
During his visit to the capital of Belarus, Mikheil Giorgadze attended various events held within the Georgian cultural days.