პოლონეთის თეატრი მოზარდ მაყურებელთა თეატრში სპექტაკლებს გამართავს
20-27 სექტემბერს, მოზარდ მაყურებელთა თეატრთან დამეგობრებული ქალაქის, ლოძის საბავშვო თეატრი „პინოქიო“, მაყურებლის წინაშე საინტერესო და მრავალფეროვანი პროგრამით წარდგება.
21 სექტემბერს, ყველაზე პატარა, 1-4 წლამდე მაყურებლისთვის წარმოდგენილი იქნება სპექტაკლი „იავნანა“, ხოლო 22 სექტემბერს, პოლონური დასი, მოზრდილი ასაკის (10+) ბავშვებისთვის, წარმოადგენს სპექტაკლს „მთავარი შეკითხვა“. სპექტაკლების დასაწყისი 12:00 და 14:00 საათზე. სპექტაკლებზე დასწრება თავისუფალია.
სპექტაკლების გარდა, 23-27 სექტემბერს, თეატრალური სფეროს წარმომადგენლებისთვის, რამდენიმე ვორქშოპი ჩატარდება, რომლებსაც „პინოქიოს“ სამხატვრო ხელმძღვანელი კონრად დვოროკოვსკი, დასის მსახიობები და მოზარდ მაყურებელთა თეატრის სამხატვრო ხელმძღვანელი დიმიტრი ხვთისიაშვილი გაუძღვებიან. ვორქშოფის თემებია: განსხვავებული თეატრალური ფორმები და მსახიობის იმპროვიზაცია; აგრეთვე, გაიმართება მუსიკალური ვორქშოპი.
კოპროდუქცია განხორციელდა პოლონეთის გრანტის Promesa 2018 დაფინასებით, პოლონეთის კულტურისა და ძეგლთა დაცვის სამინისტროს მხარდაჭერით.

The Polish Theater will hold performances at the Young Audience Theater
On September 20-27, Lodz's Theater – “Pinocchio" will present a variety of interesting shows for the audience.
On 21st of September, the play – “Iavnana” will be performed for the youngest of viewers (1-4 years), whereas on September 22, the Polish group of young actors will present a special show titled – “The main question”. Performance starts at 12:00 and 14:00. The attendance is free of charge.
In addition to the aforementioned performances, on September 23-27, a number of workshops will be held for the theatrical industry, be led by Konrad Dvorokovsky, the art director of "Pinocchio", and the art director of Young Audience Theatre – Dimitri Khvtisiashvili. The main theme of the workshop is the different theatrical forms and improvisational skills. Furthermore, musical workshops will be organized as well.
The Co-production was implemented with the support of the Poland Grants Promesa 2018 project, under the auspices of Polish Ministry of Culture and Monument Protection.