საქართველოს განათლების, მეცნიერების, კულტურისა და სპორტის სამინისტროს ბავშვთა და ახალგაზრდობის ეროვნული ცენტრის ორგანიზებული ბოლო საზაფხულო ბანაკი ანაკლიაში, საზეიმოდ დაიხურა. „მომავლის ბანაკში“ წელს 3 000-მა მოსწავლემ დაისვენა. სულ ზაფხულის განმავლობაში, ექვსმა ახალგაზრდულმა ბანაკმა საქართველოს სხვადასხვა რეგიონში 10 000-მდე მოსწავლეს უმასპინძლა.
პროექტი, მეექვსე წელია ხორციელდება და მისი მიზანია, მოზარდებისთვის საგანმანათლებლო-შემეცნებითი, სპორტულ-კულტურული გარემოს შექმნა და ჯანსაღი ცხოვრების წესის პოპულარიზაცია.
ახალგაზრდულ ბანაკებში დასვენების შესაძლებლობა ჰქონდათ მოსწავლეებს მცირეკონტიგენტიანი სკოლებიდან, ოკუპირებული ტერიტორიებიდან, ეთნიკური უმცირესობების წარმომადგენელ, სპეციალური საგანმანათლებლო საჭიროების მქონე და წარჩინებულ მოსწავლეებს.
პროექტი, რომელშიც საქართველოს განათლების, მეცნიერების, კულტურისა და სპორტის სამინისტროსთან ერთად ჩართული იყო სხვადასხვა სამთავრობო სტრუქტურა, მომავალშიც გაგრძელდება.

"Future Camp" was closed in Anaklia
Organized by the Children and Youth National Center and the Ministry of Education, Science, Culture and Sport of Georgia, the Future Camp Anaklia was closed in a celebratory manner. The Future Camp hosted more than 3,000 students this year. Furthermore, all six summer camps across Georgia has hosted more than 10,000 guests in 2018.
The project is implemented for the sixth consecutive year and aims to create educational, sports-friendly and cultural environment for young people in conjunction with promoting a healthy lifestyle.
Youth summer camps were able to host students from small-scale schools, occupied territories, as well as admitting representatives of ethnic minorities, students with special educational needs and so forth.
Besides the Ministry of Education, Science, Culture and Sport, a number of governmental entities were involved in the process and will continue to do so in the future.