ტექნოლოგიური ინოვაციები საგანმანათლებლო სისტემაში
განათლების ციფრულ ტრანსფორმაციასა და საგანმანათლებლო სისტემაში ტექნოლოგიური ინოვაციების დანერგვის საკითხებს ეძღვნება ორდღიანი სემინარი, რომელიც კომპანია „მაიქროსოფთ საქართველო“-ს ორგანიზებით მიმდინარეობს. ტექნოლოგიების მიმართულების გაძლიერება და მოსწავლეებისა და ახალგაზრდებისთვის ტექნოლოგიურ საშუალებებზე ხელმისაწვდომობის გაზრდა საქართველოს განათლების სისტემაში დაგეგმილი რეფორმის ერთ-ერთი უმნიშვნელოვანესი ამოცანაა.
სემინარს კომპანია “Microsoft”-ის გლობალური ციფრული განათლების სტრატეგიული გუნდის ხელმძღვანელი, კატი ტიაინენი უძღვება, რომელსაც ფინეთის განათლების სექტორში მუშაობის დიდი გამოცდილება აქვს.
კატი ტიაინენის თქმით, განათლების სისტემის ციფრულ ტრანსფორმაციას ჩვენს დროში განსაკუთრებული მნიშვნელობა ენიჭება, ვინაიდან მსოფლიო სწრაფად იცვლება, ჩნდება ახალი გამოწვევები და შესაძლებლობები. შესაბამისად, მნიშვნელოვანია ახალგაზრდებში იმ უნარების განვითარება, რაც მათ წარმატებული მომავალის შენებაში დაეხმარება. მისივე განცხადებით, ბევრი ქვეყანა მუშაობს ამ მიმართულებით და მისასალმებელია, რომ მათ შორისაა საქართველო.
სემინარის მუშაობაში საქართველოს განათლების, მეცნიერების, კულტურისა და სპორტის მინისტრის მოადგილე ირინა აბულაძე, სამინისტროს და მასში შემავალი ქვედანაყოფების წარმომადგენლები მონაწილეობენ.

Technological innovations in the educational system
A two-day seminar dedicated to the introduction of technological innovations and digital transformation of education in educational system is being organized by Microsoft Georgia. Strengthening the technology application and thus increasing the access to technological means for the students is one of the most important tasks in the educational reform.
The seminar is led by the head of Global Digital Education Strategic Team of Microsoft – Katy Tynan, who has an immense experience in working in the Finnish education sector.
According to Katy Tynen, the digital transformation of education system is of particular importance in our time, as the world changes rapidly and subsequently new challenges and possibilities emerge. Therefore, it is of paramount importance to develop skills in younger students, which will help them build a successful future. According to her, many countries are already working in this regard, and Georgia is among them.
The deputy Minister of Education, Science, Culture and Sport - Irina Abuladze, representatives of the Ministry and its subdivisions all participated in the seminar.