„ფიზიკური აღზრდისა და სპორტის შესახებ“ კანონის პროექტი თბილისში განიხილეს
„ფიზიკური აღზრდისა და სპორტის შესახებ“ კანონის პროექტის განხილვის ერთ-ერთი დასკვნითი ღონისძიება თბილისში გაიმართა. სამუშაო შეხვედრას საქართველოს პარლამენტის ეროვნული ბიბლიოთეკის საგამოფენო დარბაზმა უმასპინძლა. კანონპროექტის შესახებ საჯარო კონსულტაციები განათლების, მეცნიერების, კულტურისა და სპორტის სამინისტროსა და პარლამენტის სპორტისა და ახალგაზრდულ საქმეთა კომიტეტის ინიციატივით იმართება.
კანონპროექტის საჯარო განხილვაში მონაწილეობა მიიღეს სპორტის დეპარტამენტის უფროსმა ირაკლი დოლაბერიძემ, პარლამენტის სპორტისა და ახალგაზრდულ საქმეთა კომიტეტის წევრმა, ფეხბურთის ფედერაციის პრეზიდენტმა ლევან კობიაშვილმა, სამინისტროს, თბილისის მუნიციპალიტეტის მერიისა და საკრებულოს წარმომადგენლებმა. შეხვედრას დაესწრნენ სხვადასხვა სპორტული ფედერაციისა და სპორტის სფეროს წარმომადგენლები.
„ფიზიკური აღზრდისა და სპორტის შესახებ“ კანონის პროექტისა და „მასობრივი სპორტის ხელმისაწვდომობისა და განვითარების სტრატეგიის“ განხილვამ დედაქალაქთან ერთად საქართველოს ყველა რეგიონი მოიცვა. უკვე დაგეგმილია შეხვედრები საკანონმდებლო და აღმასრულებელი ხელისუფლების წარმომადგენლებთან, ჟურნალისტებთან, ასევე შემაჯამებელი შეხვედრა, სადაც განიხილება კანონპროექტისა და სტრეტეგიის საბოლოო ვერსიები, რის შემდეგაც განსახილველად წარედგინება საქართველოს პარლამენტს.
საჯარო კონსულტაციები ეწყობა ეროვნულ-დემოკრატიული ინსტიტუტის (NDI) მხარდაჭერით. „ფიზიკური აღზრდისა და სპორტის შესახებ“ საქართველოს კანონის პროექტისა და „მასობრივი სპორტის ხელმისაწვდომობისა და განვითარების სტრატეგიის“ განხილვისა და საჯარო კონსულტაციების თაობაზე დამატებითი ინფორმაციისთვის ეწვიეთ ვებ-გვერდს: cultureandsports.gov.ge

Draft law on "Physical Education and Sport" was discussed in Tbilisi
One of the conclusive conference on discussing the Draft Law on Physical Education and Sports was held in Tbilisi. The workshop was held at the exhibition hall of the National Parliamentary Library of Georgia. Public consultations on the draft law are initiated by the Ministry of Education, Science, Culture and Sport of Georgia together with the Committee on Sport and Youth Affairs of Parliament.
Head of the Sport Department - Irakli Dolaberidze, a member of Sport and Youth Affairs Committee of Parliament, President of the Football Federation of Georgia - Levan Kobiashvili, and various representatives of Tbilisi Municipality City Hall and Tbilisi Assembly participated in the above-mentioned discussion as well.
The review of the draft law on “Physical Education and Sports" and the "Accessibility and Development Strategy for Mass Sports" has covered all regions of Georgia. Meeting with representatives of legislative and executive authorities, journalists and a summary meeting will also be held, where final versions of the draft law and statements will be discussed.
Public consultations are organized with the direct support from the National Democratic Institute (NDI). For more information on the draft law Physical Education and Sports and the "Accessibility and Development Strategy for Mass Sports” please visit the following website: cultureandsports.gov.ge