სოფელ ხელთუბნის 528 მოსწავლე თანამედროვე სტანდარტების სკოლაში ისწავლის
საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების მინისტრმა დიმიტრი შაშკინმა  გორის რაიონის ხელთუბნის ახლადგარემონტებული საჯარო სკოლა დაათვალიერა.
სკოლის რეაბილიტაცია ამერიკის შეერთებული შტატების საერთაშორისო განვითარების სააგენტოს (USAID) მიერ დაფინანსებული ხუთწლიანი პროექტის ფარგლებში მოხდა და იგი ორგანიზაცია ”CHF საერთაშორისო საქართველო”–მ  განახორციელა. პროექტი საგანმანათლებლო და სამეცნიერო ინფრასტრუქტურის სააგენტოს აქტიური ხელშეწყობით განხორციელდა.
ხელთუბნის სკოლის რეაბილიტაციის მიზნით 380,000 ლარზე მეტი დაიხარჯა: გამოიცვალა ფანჯრები, სახურავი, ელ. გაყვანილობა, სკოლა აღიჭურვა თანამედროვე გათბობის სისტემით, ჩატარდა სამღებრო სამუშაოები, მოხდა შენობის ადაპტაცია უნარშეზღუდული პირებისათვის. რეაბილიტაციის შედეგად სოფელ ხელთუბნის სკოლის მოსწავლეები გაუმჯობესებულ სასწავლო გარემოში განაგრძობენ სწავლას.
ხელთუბნის სკოლის მსგავსად, გორისა და ქარელის რეგიონებში 2008 წლის აგვისტოს ომის შედეგად დაზიანებული 16 სკოლა გარემონტდა. პროექტის მთლიანი ღირებულება დაახლოებით 2,9 მილიონ დოლარს შეადგენს.

528 Schoolchildren of Kheltubani Village will Study in School with Modern Capabilities
Minister of Education and Science, Dimitri Shashkini paid a visit to newly refurbished Kheltubani Public School of Gori region.
The school was rehabilitated in the framework of five-year program, that was financed by USAID. Organization CHF International Georgia implemented construction workings. Project was supported by Education and Science Infrastructure Development Agency.
In order to renovate Kheltubani Public School, more than 280,000 Gel was spent on construction workings. Windows, roof and electricity were changed. School was equipped with modern heating system. Building was adapted so that the people with limited capabilities could study and work there. As a result, schoolchildren of Kheltubani school will have opportunity to study in advanced educational environment.
16 schools of Gori and Kareli regions, that were damaged in 2008 August conflict, were rehabilitated as well. Total cost of the project amounts to around 2,9mln$.