რეგიონალური კონფერენცია - "კვლევისა და ინდუსტრიას შორის კავშირების ხელშეწყობა"
მეცნიერებისა და ინოვაციების ფესტივალის ფარგლებში, თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტში, ევროკომისიისა და საქართველოს განათლების, მეცნიერების, კულტურისა და სპორტის სამინისტროს ერთობლივი ორგანიზებით გაიმართა საერთაშორისო რეგიონალური კონფერენცია თემაზე “EU4Innovation: კვლევისა და ინდუსტრიას შორის კავშირების ხელშეწყობა”.
კონფერენცია ემსახურება ევროკავშირის „2020 წლისათვის 20 ძირითადი მიზნების“ დოკუმენტის მე-20 მიზანს, რომელიც ეხება აღმოსავლეთ პარტნიორობისა და ევროკავშირის კვლევითი და ინოვაციური სისტემებისა და პროგრამების ინტეგრაციას. ამასთან, ეს იყო პირველი საერთაშორისო რეგიონალური ღონისძიება აღმოსავლეთ პარტნიორობის 2017 წლის ნოემბრის სამიტზე დამტკიცებული აღმოსავლეთ პარტნიორობის განახლებული სტრუქტურის ფარგლებში.
კონფერენციაში მონაწილეობა მიიღო კვლევებისა და ინოვაციების სფეროში მოღვაწე 80-მდე დელეგატმა ევროკომისიიდან, ევროკავშირის ქვეყნებისა და აღმოსავლეთ პარტნიორობის 6 ქვეყნიდან.

The International Regional Conference on "EU4Innovation: Supporting Ties between Research and Industry" was held jointly by the Ministry of Education, Science, Culture and Sport of Georgia, in cooperation with European Commission at Tbilisi State University.
The conference serves the reach the “20 major objectives of the EU by the year of 2020", which aims to integrate Eastern Partnership and EU research and innovative systems and programs. At the same time, it was the first international regional event within the scope of the Eastern Partnership renewed structure since the Eastern Partnership Summit held in November 2017.
About 80 delegates from the European Commission, European Union and Eastern Partnership countries participated in the conference.