მიხეილ ბატიაშვილი განათლების სისტემის რეფორმასა და სრულ ტრანსფორმაციას ახალ გუნდთან ერთად იწყებს
საქართველოს განათლების, მეცნიერების, კულტურისა და სპორტის მინისტრმა მიხეილ ბატიაშვილმა სამინისტროში განხორციელებულ საკადრო ცვლილებებთან დაკავშირებით სპეციალური ბრიფინგი გამართა და საზოგადოებას სამინისტროში განხორციელებული საკადრო ცვლილებები და ვაკანტურ თანამდებობებზე კონკურსის წესით შერჩეული სსიპ-ების ხელმძღვანელები წარუდგინა.
მინისტრმა განათლების სისტემის ახალ თანამშრომლებს წარმატება უსურვა და ხაზი გაუსვა, რომ განათლების სისტემის რეფორმა და სრული ტრანსფორმაცია მათთან ერთად განხორციელდება.
მინისტრის გადაწყვეტილებით, მინისტრის მოადგილედ დაინიშნა ნათია ზედგინიძე-ჯიშკარიანი, რომლის საკურატორო სფერო სამინისტროში ადმინისტრაციული საქმიანობის ყველა მიმართულების კოორდინაცია და კონტროლი იქნება.
ბიზნესის მართვის მაგისტრსა და დოქტორს, ნათია ზედგინიძე-ჯიშკარიანს როგორც კერძო, ასევე საჯარო სექტორში სხვადასხვა მენეჯერულ პოზიციზე მუშაობის 20 წლიანი გამოცდილება აქვს. მუშაობდა საქართველოს პარლამენტში და გარემოსა და ბუნებრივი რესურსების კომიტეტის აპარატის უფროსის თანამდებობაზე. აქვს აკადემიური გამოცდილება საქართველოს სხვადასხვა უმაღლეს სასწავლებელში. მონაწილეობდა არაერთ პროფესიული განვითარების პროგრამაში, მათ შორის, ჯორჯ ვაშინგტონის, მაასტრიხტის უნივერსიტეტებში და სხვა.
მინისტრის მოადგილე, ალექსანდრე თევზაძე, 2018 წლის 31 ოქტომბრამდე აგრძელებს სამინისტროში მუშაობას და შემდგომ, საკუთარი განცხადების საფუძველზე, ტოვებს დაკავებულ თანამდებობას.
რაც შეეხება საჯარო კონკურსებით შერჩეულს სსიპ-ების ახალ ხელმძღვანელებს, შოთა რუსთაველის საქართველოს ეროვნული სამეცნიერო ფონდის გენერალური დირექტორის თანამდებობას ზვიად გაბისონია დაიკავებს, რომელიც სხვადასხვა უმაღლეს სასწავლო დაწესებულებაში აკადემიურ საქმიანობას 19 წლის განმავლობაში ეწევა. მისი გამოცდილება მოიცავს ასევე უმაღლეს თანამდებობებს კერძო სექტორში, - იურიდიული პროფილის კომპანიებში.
ზვიად გაბისონია, რომელიც იურიდიულ მეცნიერებათა კანდიდატი, ბრემენისა და ბონის უნივერსიტეტების კურსდამთავრებულია, გავლილი აქვს სამეცნიერო სტაჟირება მიუნჰენის ლუდვიგ-მაქსიმილიანის უნივერსიტეტში.
მასწავლებელთა პროფესიული განვითარების ეროვნული ცენტრის დირექტორის თანადებობაზე წარდგენილ ბერიკა შუკაკიძეს დოქტორის ხარისხი განათლების სფეროში, ხოლო ებრასკის სახელმწიფო უნივერსიტეტში განათლების მართვისა და ზედამხედველობის მიმართულებით მაგისტრის ხარისხი აქვს მინიჭებული.
ბერიკა შუკაკიძეს განათლების სფეროში მუშაობის 23 წლიანი გამოცდილება აქვს. ასოცირებული პროფესორის რანგში, სხვადასხვა უმაღლეს სასწავლებელში სალექციო კურსები მიჰყავს განათლების მართვისა და კვლევების პროგრამებზე. განათლების სისტემის მიმართულებით, ის არაერთი სტატიის ავტორი და კვლევითი პროექტის ხელმძღვანელია.
განათლების ხარისხის განვითარების ეროვნული ცენტრის დირექტორის პოზიციაზე წარდგენილი გიორგი ვაშაკიძე ალფრედ ტოპფერის ფონდის, ჰამბურგის უნივერსიტეტის, მაქს-პლანკის სახელობის უნივერსიტეტის, ედმუნდ სიმერსის ფონდის სტიპენდიანტია. ის არაერთი მონოგრაფიის, კვლევისა და სტატიის ავტორია. ჰამბურგის უნივერსიტეტში მას მიღებული აქვს სამართლის მაგისტრის და სამართლის დოქტორის წოდებები.
საერთაშორისო, კერძო და საჯარო მენეჯერულ თანამდებობებზე გიორგი ვაშაკიძეს მუშაობის 10 წლიანი სამუშაო გამოცდილება აქვს. სხვადასხვა უმაღლეს სასწავლებელში, ის 9 წელია აკადემიურ საქმიანობას ეწევა. იყო ექსპერტი გაეროს განვითარების პროგრამებში და რუსთაველის ეროვნული სამეცნიერო ფონდის საბჭოს წევრი.
შეფასებისა და ეროვნული გამოცდების ცენტრის ახალ დირექტორს, სოფიო გორგოძეს განათლების სისტემაში მუშაობის 14 წლიანი გამოცდილება აქვს.
განათლების მართვის მიმართულებით, სხვადასხვა დროს ის ხელმძღვანელ თანამდებობებს იკავებდა და საკონსულტაციო მომსახურებას ეწეოდა როგორც საჯარო და არასამთავრობო სექტორში, ასევე, საერთაშორისო ორგანიზაციებში. უმაღლეს სასწავლებლებში მის მიერ წაყვანილი სასწავლო კურსები მოიცავს განათლების პოლიტიკას, საგანმანათლებლო შეფასებებს, განათლების კვლევებს და ა. შ.
სოფიო გორგოძე სხვადასხვა დროს მუშაობდა, როგორც საქართველოს დელეგატი ევროსაბჭოს ზოგადი განათლების კომიტეტში. ამასთან, ჰარვარდის უნივერსიტეტის სტუდენტური ორგანიზაციის თანადამფუძნებელი და თანათავმჯდომარე იყო.
განათლების მიმართულებით, საერთაშორისო და ადგილობრივ გამოცემაში მას არაერთი პუბლიკაცია და სტატია აქვს გამოქვეყნებული.
სოფიო გორგოძეს აქვს ჰარვარდის უნივერსიტეტის მაგისტრის ხარისხი განათლების პოლიტიკის მიმართულებით. ამასთან, ის განათლების დოქტორია.

Mikheil Batiashvili starts the reformation process of the education system and a full transformation with the new team
04.10.2018
The Minister wished success to the new employees of the education system and emphasized that education system reform and complete transformation will be implemented with them.
According to the Minister's decision, Natia Zedgenidze-Jishkariani was appointed as Deputy Minister, whose curriculum will be coordinated and controlled by all directions of administrative activities at the Ministry.
Natia Zedginidze-Jishkariani has a 20 year experience in working as a private and public sector manager. He worked at the Parliament of Georgia and occupied the position as the Head of the Office of the Environment and Natural Resources Committee. She has a great academic experience in various higher education institutions of Georgia. He participated in many professional development programs including George Washington, Maastricht University and others.
Deputy Minister Aleksandre Tevzadze continues to work at the Ministry until October 31, 2018 and, afterwards according to his own statement, he will leave the position.
As for the new head of the LEPLs, Shota Rustaveli National Science Foundation will have a new General Director – Zviad Gabisonia, who has been engaged in a variety of academic activities in various higher educational institutions for the duration 19 years. His experience includes top positions in the private sector - in legal top profile companies.
Zviad Gabisonia, a candidate for legal sciences, graduated from Bremen and Bonn University, has undergone scientific internship at Munich Ludwig-Maximilian University.
Berika Shukakidze, who is the director of the National Center for Teacher Professional Development, has a doctorate degree in the field of education and is awarded with a Master's degree in Education Management and Supervision in the Ebraski State University.
Berika Shukakidze has 23 years of experience in education. As an associate professor, he read lecture courses in different higher education institutions and lead a variety of education management and research programs. Additionally, he is the author of many articles and is the head of research project.
Giorgi Vashakidze, the director of the National Center for Educational Quality Enhancement, is a scholarship holder of Alfred Topper Foundation, Hamburg University, Max Planck University, and Edmund Simers Foundation. He is the author of many monographs, research and articles. During his tenure at the University of Hamburg he has received a PhD degree in Law.
Giorgi Vashakidze has 10 years of work experience at international, private and public management positions. In different higher education institutions, he has been an academic for nine years. Was an expert at UNDP and a member of the Council of the Rustaveli National Science Foundation.
Sophio Gorgodze, a new director of the National Assessment and Examination Center, has 14 years of experience in the education system.  During the course of education education, she held senior positions in advisory services in both public and non-governmental sectors and international organizations. Sophio Gorgodze worked at various times as the Georgian delegate at the Council of Europe's General Education Committee. In addition, she was co-founder and co-chair of the Harvard University student organization. Furthermore, she has published a number of publications and articles in the field of education, international and local editions.