მიხეილ ბატიაშვილი ევროპის საბჭოს გენერალური მდივნის მოადგილეს შეხვდა
განათლების, მეცნიერების, კულტურისა და სპორტის მინისტრმა მიხეილ ბატიაშვილმა მინისტრის მოადგილეებთან ერთად ევროპის საბჭოს გენერალური მდივნის მოადგილეს, გაბრიელა ბატაინი-დრაგონის უმასპინძლა.
შეხვედრაზე მხარეებმა ისაუბრეს 16 ოქტომბერს თბილისში გასამართი ევროპის სპორტის მინისტერიალის ფარგლებში განსახილველ საკითხებზე. საუბარი შეეხო სპორტში ადამიანის უფლებების დაცვასა და სპორტში კორუფციის წინააღმდეგ ბრძოლას.
შეხვედრაზე ასევე განიხილეს „თბილისის დეკლარაცია“, რომელსაც დელეგატები მინისტერიალის ფარგლებში მიიღებენ. ეს არის საერთაშორისო დოკუმენტი ადამიანის უფლებებისა და სპორტის შესახებ, რომელიც საქართველოს ინიციატივით, ევროპის საბჭოსთან თანამშრომლობით შემუშავდა. დოკუმენტი მოუწოდებს სამთავრობო და არასამთავრობო ორგანიზაციებს, გააძლიერონ ძალისხმევა სპორტის სფეროში ადამიანის ფუნდამენტურ უფლებათა დაცვის მიზნით.
მიხეილ ბატიაშვილმა მინისტერიალის ფარგლებში რამდენიმე სამუშაო შეხვედრა გამართა თბილისში ვიზიტით მყოფ ევროპის საბჭოს წევრი ქვეყნების სპორტზე პასუხისმგებელ მაღალი თანამდებობის პირებთან.

Mikheil Batiashvili met with the Deputy Secretary General of the Council of Europe
The Minister of Education, Science, Culture and Sport - Mikheil Batiashvili together with the deputy ministers hosted the Deputy Secretary General of the Council of Europe - Gabriela Battini-Dragoni.
During the meeting the sides discussed the issues discussed within the framework of the European Sports Ministerial in Tbilisi held on October 16. The conversation touched upon the protection of human rights and the fight against corruption in sports.
The meeting also discussed "Tbilisi Declaration", which will be received by the delegates within the framework of the Ministerial. The document calls for the governmental and non-governmental organizations to enhance efforts to protect human rights in the field of sports.
Mikheil Batiashvili held several workshops within the ministerial meeting with the senior officials responsible for executing sporting events in the Council of Europe member states.