2018 წლის ფრანკფურტის წიგნის ბაზრობის კვირეული გაიხსნა
2018 წლის ფრანკფურტის წიგნის ბაზრობის კვირეული და საქართველოს საპატიო სტუმარი ქვეყნის პავილიონი ოფიციალურად გაიხსნა. გერმანულენოვანი აუდიტორიის ფოკუსში ქართული პროგრამა კონცეფციით Georgia Made by Characters / ანბანით მოთხრობილი საქართველო წარდგა.
9-14 ოქტომბერს, საქართველოს პავილიონში მოწყობილ 2 სცენაზე, 72 ქართველი ავტორი უცხოელ მკითხველს შეხვდება და ქართულ ლიტერატურას გააცნობს, გაიმართება დისკუსიები და ლიტერატურული კითხვები. პავილიონში ასევე მოწყობილია სხვადასხვა თემატიკის რამდენიმე სივრცე, სადაც უცხოელ ვიზიტორებს საშუალება აქვთ გაეცნონ ქართულ ლიტერატურას და კულტურას, მოუსმინონ ქართულ ხმოვანებას, დაათვალიერონ მაგნუმის ცნობილი ფოტოგრაფების გამოფენა თბილისის შესახებ, პავილიონში ასევე გამოფენილია ქართული წიგნის ეროვნული ცენტრის მხარდაჭერით გამოცემული ქართული ლიტერატურის 300-მდე უცხოენოვანი თარგმანი-გამოცემა და უცხოელი გამომცემლების მიერ სხვადასხვა ენაზე საქართველოს შესახებ გამოცემული 600-მდე წიგნი.
​საქართველოს პავილიონი, პროექტის ძირითად კონცეფციაზე დაყრდნობით, სამხატვრო ხელმძღვანელმა, დიზაინერმა გია ბოხუამ შექმნა.
საქართველოს საპატიო სტუმარი ქვეყნის პროექტი ქართული წიგნის ეროვნული ცენტრისა და საქართველოს განათლების, მეცნიერების, კულტურისა და სპორტის სამინისტროს ორგანიზებით განხორციელდა.

The Frankfurt Book Fair 2018 was ceremonially opened
The 2018 Frankfurt Book Fair and the Pavilion of Georgia signifying the Honorary Guest Country was officially opened. Georgia was presented with the overall concept of Georgia - Made by Characters and it quickly grasped the focus of German audience.
On October 9-14, 72 Georgian writers will meet with foreign readers simultaneously on two separate stages at the Georgian pavilion and introduce Georgian literature, conduct discussions and answer the coresponding literary questions. The pavilion is also equipped with a variety of thematic spaces where visitors have the opportunity to get to know the Georgian foreign literature and culture, listen the sounds of Georgia, and to see the famous Magnum photography exhibition on display, as well as the translations of foreign-language books.
The Pavilion of Georgia was created by designer Gia Bochua.
The entire project was executed by the National Library of Georgia and the Ministry of Education, Science, Culture and Sport of Georgia.