საქართველომ და უნგრეთმა სპორტის სფეროში თანამშრომლობის მემორანდუმი გააფორმეს
ევროპის საბჭოს სპორტის მინისტერიალის ფარგლებში საქართველოს განათლების, მეცნიერების, კულტურისა და სპორტის სამინისტროსა და უნგრეთის ადამიანური რესურსების სამინისტროს შორის ურთიერთთანამშრომლობის მემორანდუმი გაფორმდა.
ქართული მხრიდან მემორანდუმს ხელი მინისტრის მოადგილე შალვა გოგოლაძემ მოაწერა, უნგრულ მხარეს კი სახელმწიფო მინისტრი სპორტის საკითხებში ტუნდე საბო წარმოადგენდა. მემორანდუმის გაფორმებას წინუძღოდა სამუშაო შეხვედრა, სადაც მხარეებმა სამომავლო თანამშრომლობის გეგმებზე ისაუბრეს.
მემორანდუმი ითვალისწინებს თანამშრომლობას შემდეგ საკითხებზე: სპორტის სხვადასხვა სახეობაში ერთობლივი მოსამზადებელი შეკრებების ჩატარება, ორივე ქვეყნის სპორტული ორგანიზაციების თანამშრომლობის გაღრმავება, სპორტის სფეროში მოღვაწე არასამთავრობო ორგანიზაციების ხელშეწყობა და მსგავსი ორგანიზაციების არარსებობის შემთხვევაში მათი ჩამოყალიბება და განვითარება, გამოცდილების გაზიარება ოლიმპიურ და პარალიმპიურ სპორტის სახეობებში.
ქართულ და უნგრულ მხარეს შორის გაფორმებულ მემორანდუმში მნიშვნელოვანი ადგილი უჭირავს თანამშრომლობას ახალგაზრდობის მიმართულებით და ცოდნისა და ინფორმაციის გაცვლას უახლოესი ტექნოლოგიების შესახებ.

Georgia and Hungary signed a memorandum of cooperation in the field of sports
The Memorandum of Cooperation was signed between the Ministry of Education, Science, Culture and Sport of Georgia and the Ministry of Human Resources of Hungary within the framework of the Council of Europe Sports Ministerial.
The memorandum was signed by the deputy minister of Georgia - Shalva Gogoladze, and the Hungarian side was represented by the State Minister for Sports Issues - Tutu Saba. The workshop was arranged to mark the future cooperation plans.
The Memorandum envisages cooperation on the following issues: holding joint preparatory meetings in different types of sports, promotion of cooperation between sports organizations in both countries, promotion of NGOs in the sport industry and their development in case of their absence, in conjunction with sharing the responsibility to conduct paraolympic events.
In the Memorandum signed between the Georgian and Hungarian sides, there is a significant role in the regards of youth development and the exchange of knowledge and information on the latest trends and technologies.