თბილისში მდებარე ძიუდოს აკადემიის საშეჯიბრო დარბაზში, კიოკუშინ კარატეში საერთაშორისო ტურნირი „კავკასიის თასი 2018“ ჩატარდა. ტურნირში მონაწილეობა საქართველოს, აზერბაიჯანისა და სომხეთის 300-მდე სპორტსმენმა მიიღო სხვადასხვა ასაკობრივ კატეგორიაში.
საქართველოს კიოკუშინ კარატეს ნაკრების სპორტსმენებმა ჯამში 15 ოქროს მედალი აიღეს და გუნდურ პირველ ადგილთან ერთად, კავკასიის თასის მოპოვება შეძლეს. აღსანიშნავია, რომ კავკასიის თასის წლევანდელ გათამაშებაში ევროპის არაერთი ჩემპიონი და პრიზიორი მონაწილეობდა.
„კავკასიის თასი 2018“-ის ფინალურ ორთაბრძოლებს განათლების, მეცნიერების, კულტურისა და სპორტის მინისტრის მოადგილე შალვა გოგოლაძე დაესწრო, რომელმაც სპორტსმენებს წარმატება მიულოცა და სამომავლო გამარჯვებები უსურვა.

Caucasus Cup 2018" was held in Kyokushin Karate
International tournament "Caucasus Cup 2018" was held at Kyokushin Karate in the competition hall of judo academy located in Tbilisi. Approximately 300 sportsmen from Georgia, Azerbaijan and Armenia have participated in the tournament.
Georgian athletes of Kyokushin Karate scored a total of 15 gold medals and managed to win the Caucasus Cup with team first place. It is worth mentioning that many of Europe's champions and prize winners took part in this year's Cup.
Deputy Minister of Education, Science, Culture and Sport  of Georgia - Shalva Gogoladze attended the final training of "Caucasus Cup 2018", who congratulated the sportsmen with success and wished them future victories.