43-ე სკოლაში თანამედროვე სასკოლო სასადილო გაიხსნა
საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების მინისტრმა დიმიტრი შაშკინმა და ფინანსთა მინისტრმა კახა ბაინდურაშვილმა თბილისის 43-ე საჯარო სკოლაში თანამედროვე სტანდარტების შესაბამისი სასკოლო სასადილო გახსნეს.  პრეზიდენტის მიერ ინიცირებული ახალი პროექტი, რომელიც უსაფრთხო და ჯანსაღი სკოლის ფარგლებში ხორციელდება პილოტირებას თბილისის  55-ე და 43-ე საჯარო სკოლებში გადის. საპილოტე სკოლების სასადილოები კომპანია ”გოგლი-მოგლმა”  კეთილმოაწყო და თანამედროვე ტექნიკით აღჭურვა. 14 მაისს 55-ე საჯარო სკოლაში ახალი სასადილო პირადად საქართველოს პრეზიდენტმა მიხეილ სააკაშვილმა გახსნა.
დიმიტრი შაშკინის განცხადებით, გარდა იმისა, რომ ბავშვები ახალი და ჯანსაღი პროდუქტით იქნებიან უზრუნველყოფილნი, ძალზე მნიშვნელოვანია, სასკოლო გარემოდან ნაღდი ფულის ამოღება. 43-ე სკოლის ახალი ტიპის სასადილოში ისევე, როგორც 55-ე საჯარო სკოლაში, ანგარიშსწორება ,,ტაოპრივატბანკის’’  მიერ უსასყიდლოდ დამზადებული ელექტრონული ბარათებით მოხდება. პრეზენტაციაზე 43-ე სკოლის მოსწავლეებმა სტუმრების თანდასწრებით პირადი ელექტრონული ბარათებით სკოლის სასადილოში პირველი შენაძენი გააკეთეს. სკოლის დირექტორის ბესარიონ სიხარულიძის თქმით, ახალ ინიციატივას უკვე მოჰყვა მშობლების დადებითი გამოხმაურება და სხვა საჯარო სკოლების წარმომადგენელთა დაინტერესება.
ახალი სასწავლო წლიდან პროექტი  უსაფრთხო  და ჯანსაღი სკოლის კონცეფციის ფარგლებში, ყველა საჯარო სკოლაში დაინერგება. როგორც განათლებისა და მეცნიერების მინისტრმა განაცხადა, მიმდინარე თვის ბოლოს გამოცხადდება ტენდერი კომპანიებზე, რომლებიც პირველ ეტაპზე 88 საჯარო  სკოლაში ასეთივე ტიპის სასადილოს გახსნიან.

Modern Canteen was Opened in Public School №43
Refurbishing Public School Canteens in compliance with modern standards still continues. New project will be piloted in Tbilisi Public Schools №55 and №43. Minister of Education and Science, Dimitri Shashkini and Minister of Finance, Kakha Baindurashvili opened modern canteen in Public School №43. In the framework of ongoing educational reforms, company “Gogli Mogli” refurbished canteens in pilot schools and equipped them with modern techniques. On May 14, President of Georgia, Mikheil Saakashvili personally opened new canteen in Public School №55.
School children will be able to buy food in the new canteen of Public School №43 with credit cards, that were provided by Taoprivatbank free of charge. School children of this school tested their credit cards in the presence of the guests and bought food for the first time in this canteen. By the announcement of school principal, Besarion Sikharulidze, parents positively evaluated this new initiative and the representatives of other public schools got interested in it.  Afterwards, new project will be introduced in all public schools in the framework of Safe and healthy school conception.