რესურსცენტრების წარმომადგენლებთან სამუშაო შეხვედრები გრძელდება. საქართველოს განათლების, მეცნიერების, კულტურისა და სპორტის მინისტრის მოადგილეები ირინა აბულაძე და ნათია ზედგინიძე ამჯერად სამეგრელო-ზემო სვანეთისა და აჭარის რეგიონის საგანმანათლებლო რესურსცენტრების ხელმძღვანელებს შეხვდნენ და მათ განათლების რეფორმის ფარგლებში მიმდინარე და დაგეგმილი სიახლეები გააცნეს.
შეხვედრის ძირითადი ნაწილი რესურსცენტრების მიერ წარმოდგენილ პრეზენტაციებს დაეთმო, სადაც კონკრეტულ სამოქმედო ტერიტორიაზე არსებული ზოგადსაგანმანათლებლო დაწესებულებების პრობლემები, მათი გადაჭრის გზები და არსებული რეალობის გაუმჯობესების საკუთარი ხედვები იყო წარმოდგენილი.
„სამინისტრო აგრძელებს საგანმანათლებლო რესურსცენტრების წარმომადგენლებთან და სკოლებთან აქტიურ კომუნიკაციას. ჩვენთვის ძალიან მნიშვნელოვანია კონკრეტული რეგიონისა და მუნიციპალიტეტის დონეზე პრობლემების განხილვა, რათა მოხდეს სწრაფი და ეფექტური გადაწყვეტილებების მიღება“ - განაცხადა ირინა აბულაძემ.
შეხვედრები რესურსცენტრების წარმომადგენლებთანაც ინტენსიურ რეჟიმში მიმდინარეობს, რაც უფრო აქტიურს ხდის თანამშრომლობას და ხელს უწყობს ინფორმაციის გაცვლას სამინისტროს, რესურსცენტერებსა და სკოლებს შორის.

Head of Zugdidi Resource Center - Kakha Partsvania: We have our problems from the region, and we hear many novelties within the planned reform
The main part of the meeting was dedicated to the presentations held by Resource Centers, which features the problems of general education institutions, and their subsequent ways of solving them, in conjunction with offering the vision of improving the current situation.
"The Ministry continues to work with educational resource centers and has an active communication with the schools. It is very important for us to discuss problems at a particular region and municipality level in order to make quick and effective decisions" stated Irina Abuladze.
The meetings with the representatives of the resource centers are being conducted in intensive manner, making it more active and encouraging to exchange and share information between the Ministry, Resource Centers and Schools.