მიხეილ ბატიაშვილმა ქუთაისის უნივერსიტეტის სტუდენტებსა და ლექტორებს განათლების რეფორმის ძირითადი მიმართულებები გააცნო
15.11.2018
საქართველოს განათლების, მეცნიერების, კულტურისა და სპორტის მინისტრი, მიხეილ ბატიაშვილი ქუთაისის აკაკი წერეთლის სახელობის სახელმწიფო უნივერსიტეტს ეწვია, მიმდინარე სასწავლო პროგრამებს გაეცნო და სტუდენტებს და პროფესორ-მასწავლებლებს შეხვდა. მინისტრმა მათ განათლებისა და მეცნიერების რეფორმის ფარგლებში მიმდინარე და დაგეგმილი სიახლეები გააცნო.
სამინისტრო აქტიურად მუშაობს უმაღლესი განათლების ისეთი მოდელის შექმნაზე, რომელიც უმაღლესი განათლების პროგრამებს შრომის ბაზრის მოთხოვნებთან ეფექტიანად დააკავშირებს, ამოქმედდება უმაღლესი განათლების დაფინანსების ახალი მოდელი და ისეთი მიმართულებებისა და სპეციალობების გაძლიერებაზე იქნება ორიენტირებული, რომელიც ქვეყნის განვითარების საჭიროებებთან და ეკონომიკის განვითარებასთან არის დაკავშირებული.
მინისტრთან შეხვედრა კითხვა-პასუხის რეჟიმში გაგრძელდა, სადაც ყველა სტუდენტს ჰქონდა შესაძლებლობა მათთვის მნიშვნელოვან კითხვებზე უშუალოდ მინისტრისაგან მიეღო ამომწურავი პასუხი.

Mikheil Batiashvili introduced the students and lecturers of Kutaisi University and introduced the planned reforms
15.11.2018
Mikheil Batiashvili – the Minister of Education, Science, Culture and Sport of Georgia visited Akaki Tsereteli State University of Kutaisi, got acquainted with current curriculum and met with students and professors. The Minister introduced the ongoing and planned innovations within the planned education and science reform.
The Ministry is actively working on the creation of a higher education model that will effectively link the requirements of the labor market to the new labor financing model which will directly benefit the economic situation of the country.
The meeting was held in the Q&A format, where the Minister had the opportunity to directly talk with the students and answer their questions.