მიხეილ ბატიაშვილი ქუთაისში პედაგოგებს, კულტურის მოღვაწეებს, ვეტერან სპორტსმენებს სამომავლო გეგმებსა და გამოწვევებზე ესაუბრა
23.11.2018
22 ნოემბერს, განათლების, კულტურისა და სპორტის მიმართულებით არსებულ გამოწვევებზე, მიმდინარე და დაგეგმილ სიახლეებზე წარიმართა საუბარი საქართველოს განათლების, მეცნიერების, კულტურისა და სპორტის მინისტრის, მიხეილ ბატიაშვილის ქუთაისის სკოლების მასწავლებლებთან, დირექტორებთან, კულტურისა და სპორტის სფეროს წარმომადგენლებთან გამართულ შეხვედრაზე.
მინისტრმა შეხვედრაზე კონკრეტულ სფეროში დაგეგმილი გარდაქმნების აუცილებლობასა და რეფორმის განხორციელებაში სისტემის თითოეული რგოლისა და წარმომადგენლის ჩართულობის აუცილებლობაზე ისაუბრა. შეხვედრის ბოლოს მიხეილ ბატიაშვილმა ზოგადი განათლების, კულტურისა და სპორტის მიმართულებით მიმდინარე აქტუალურ საკითხებზე დასმულ შეკითხვებს უპასუხა.
მინისტრი და სამინისტროს სხვა ხელმძღვანელი პირები სამუშაო შეხვდრებს მუდმივ რეჟიმში ახორციელებენ. სისტემის წარმომადგენლებთან ერთად მნიშვნელოვან საკითხებზე მსჯელობა მომავალშიც გაგრძელდება და ყველა გადაწყვეტილება ერთობლივად იქნება მიღებული.

Mikheil Batiashvili talked about teachers, culture figures and future plans and challenges of veteran sportsmen in Kutaisi
23.11.2018
On November 22, the meeting was held on the current and planned innovations in education, culture and sports, as well as meetings were held with the teachers, principals, individuals who work in the industry culture and sports in Kutaisi.
The Minister spoke about necessity of the planned reforms, as well as touching upon the significance of involving representatives of each industry into the reform implementation process. At the end of the meeting Mikheil Batiashvili answered questions on current issues in general education, culture and sports and so forth.
Minister and other senior officials of the Ministry are working constantly to redefine education. Along with the representatives of the system, discussions on important issues will continue in the future and all decisions will be made jointly.