დიმიტრი შაშკინმა ქალაქ ფოთის პედაგოგებთან შეხვედრა გამართა
საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების მინისტრმა დიმიტრი შაშკინმა ფოთის მეორე საჯარო სკოლაში ქალაქის 200-მდე პედაგოგს განათლების სფეროში  მიმდინარე პროცესები და 2010-2011 წლებში დაგეგმილი სიახლეები გააცნო.
კითხვა-პასუხის რეჟიმში  მიმდინარე შეხვედრისას დიმიტრი შაშკინმა პედაგოგების მხრიდან პრობლემები მოისმინა და მათ შეკითხვებს უპასუხა მასწავლებელთა სერტიფიცირებაზე, ერთიან ეროვნულ გამოცდებზე, დამამთავრებელი კლასებისათვის სავალდებულო 10 გამოცდაზე, უსაფრთხო სკოლაზე, ეროვნული სასწავლო გეგმის დახვეწაზე, სასკოლო ინფრასტრუქტურის გაუმჯობესებასა  და სხვა მნიშვნელოვან თემებზე.
ასეთი შეხვედრების შედეგად, მინისტრი და სამინისტროს წარმომადგენელნი პირადად აცნობენ პედაგოგებს სისტემაში არსებულ მდგომარეობას, მათთან ერთად აფასებენ რეფორმის მიმდინარეობას და სიახლეების დანერგვის ახალ გზებს მასწავლებლებთან კონსულტაციების შედეგად განიხილავენ.
ქალაქ  ფოთში:
•  14 სკოლაა, მათ შორის 11- საჯარო,  3 - კერძო;
• 600 მასწავლებელი და 6 500 მოსწავლეა;,
• წელს ქალაქს 5 ოქროსა და 19 ვერცხლისმედალოსანი ჰყავს;
• 2006-2009 წლებში მეგაპროგრამა ,,იაკობ გოგებაშვილის”  ფარგლებში  სრული რეაბილიტაცია ჩაუტარდა - 2 საჯარო სკოლას,  ნაწილობრივი - 9 საჯარო სკოლას;
• 2006-2010 წლებში:  ”ირმის ნახტომის”  პროგრამის ფარგლებში ფოთის სკოლებში  270  კომპიუტერი, 8 ნოუთბუქი და 10 პროექტორია შეტანილი .

Dimitri Shashkini Held a Meeting with the Teachers from Poti
Minister of Education and Science, Dimitri Shashkini introduced ongoing educational processes and 2010-2011 planned innovations to around 200 teachers in Poti Public School №2.
Dimitri Shashkini got familiarized with the teachers’ problems and answered questions on teachers’ certification, Unified Entry Exams, 10 compulsory exams in final grade, Safe School, improving National Curriculum, as well as advancing the school infrastructure and other important issues at Q/A meeting.
As the result of these meetings, Minister and the representatives of the Ministry personally introduce current conditions of the system to the teachers, evaluate ongoing reforms together with them and discuss the ways of innovation development after consultations.
• 11 Public and 3 private schools function in Poti;
• 600 teachers work and 6,500 school children study there;
• Current year, 5 candidates of Golden medal and 19 candidates of silver medal study in Poti;
• In the framework of mega program “Iakob Gogebashvili”, 2 public schools were fully rehabilitated and 9 schools were partially renovated in 2006-2009.
• In the scope of Deer Leap Foundation, Poti Public Schools were provided with 270 computers, 8 notebooks and 10 projectors in 2006-2010.