„ჩაერთე რაგბიში“ - ერთ-ერთი პროექტი, რომელიც განათლების რეფორმის ფარგლებში ჯანსაღი ცხოვრების პოპულარიზაციისთვის განხორციელდება
12.12.2018
„ჩაერთე რაგბიში“ არის ერთ-ერთი პროექტი, რომელსაც „ახალი სკოლის მოდელი“ გულისხმობს. ამ მიმართულებით, 150-ე საპილოტე სკოლაში აქტივობები ერთი სემესტრის განმავლობაში მიმდინარეობდა. რეფორმის ეს მიმართულება სპორტის მუდმივ, გრძელვადიან ჩართულობას გულისხმობს სასკოლო ცხოვრებაში და ჯანსაღი ცხოვრების პოპულარიზაციას ემსახურება. ერთიან პროექტზე მუშაობა აქტიურად მიმდინარეობს, თუმცა ცალკეული მიმართულებები უკვე ინერგება საპილოტე სკოლებში.
პროექტის პილოტირება სკოლაში 2018 წლის სექტემბერში დაიწყო და მასში I-IV კლასების ყველა მოსწავლე და პედაგოგი იყო ჩართული. მოსწავლეები სახალისო და უსაფრთხო ვარჯიში-თამაშებში იღებდნენ აქტიურ მონაწილეობას. საპოლოტე პროექტი განათლების, მეცნიერების, კულტურისა და სპორტის სამინისტროსა და საქართველოს რაგბის კავშირის თანამშრომლობით განხორციელდა და ჯანსაღი ცხოვრების პოპულარიზაციას, სასკოლო კულტურის განვითარებას და სწავლა-სწავლების პროცესის გამრავალფეროვნებას ისახავდა მიზნად. პროექტის დასასრულს, სკოლაში შიდა სასკოლო სპორტული ფესტივალი გაიმართა, რომლის ფარგლებშიც, თამაშებში სკოლის მოსწავლეებთან ერთად, პედაგოგები და მშობლებიც მონაწილეობდნენ.

"Get involved in Rugby" - one of the projects that will be implemented for promoting healthy living within the education reform
12.12.2018
"Get involved in Rugby" - is one of the projects that implies a "new school model". This is one of the pilot programs, that the Public school N150 was undergoing during an entire semester. Te reform implies the continuous and long-term involvement of sports in daily school life and promotes healthy living.
The pilot project started in September 2018 and has been involved in all I-IV grades. Students took active participation in various fun and safe exercise. The project was implemented in cooperation with the Ministry of Education, Science, Culture and Sport and the Georgian Rugby Union and promoted healthy lifestyle, development of school culture and diversification of the learning and the teaching process. At the end of the project, the school hosted by the Internal School Sports Festival, in which the teachers and parents participated in the games together with students.