ბავშვთა და ახალგაზრდობის ეროვნული ცენტრის მიერ განხორციელებულ პროექტებში 110 ათასამდე ახალგაზრდა იყო ჩართული
„ბავშვთა და ახალგაზრდობის ეროვნული ცენტრის“ ხელმძღვანელმა გიგა გაბელაიამ, ცენტრის მიერ 2018 წელს განხორციელებული საქმიანობა შეაჯამა და ახალგაზრდების განათლების, დასაქმებისა და პროფესიული განვითარების შესაძლებლობების შექმნის, ცხოვრების ჯანსაღი წესის დანერგვისა და სპეციალური საგანმანათლებლო საჭიროების მქონე მოზარდების მხარდაჭერაზე ისაუბრა.
ცენტრის საქმიანობა განათლების, მეცნიერების, კულტურისა და სპორტის მინისტრის მოადგილემ ნათია ზედგინიძემ შეაფასა. მან მნიშვნელოვანი უწოდა პროექტებს, რომელსაც ცენტრი სახელმწიფოს ახალგაზრდული პოლიტიკის ფარგლებში ახორციელებს და რომელიც დადებით ზეგავლენას ახდენს მომავალი თაობის ცნობიერებისა და თვითშეგნების ჩამოყალიბებაზე. დასასრულს, ნათია ზედგინიძემ სამინისტროს მხრიდან „ბავშვთა და ახალგაზრდობის ეროვნულ ცენტრს“ დაგეგმილი პროგრამების განხორციელებაში მხარდაჭერა აღუთქვა.
2018 წლის განმავლობაში ცენტრმა 15 საგანმანათლებლო ტრენინგ-მოდული შეიმუშავა, შვიდი მასშტაბური ახალგაზრდული ბანაკი და “ახალგაზრდული ფესტივალი - 2018“ განახორციელა. პროექტებში 110 000-ზე მეტი მონაწილე იყო ჩართული, ბანაკების მიმდინარეობის პროცესში კი, 500-მდე ახალგაზრდა დასაქმდა.

About 110 thousand young people were involved in the projects implemented by the Children and Youth National Center
The head of the "Children and Youth National Center" Giga Gabelaia summed up the activities carried out by the Center in 2018 and talked about the development of youth education, employment and professional development opportunities, the introduction of healthy lifestyle and the support of teenagers with special educational needs.
Deputy Minister of Education, Science, Culture and Sport of Georgia, Natia Zedginidze evaluated the activities of the Center. She called upon the important projects within the state's youth policy, which positively influenced the future generation consciousness and self-consciousness. Finally, Natia Zedginidze promised to support the "Children and Youth National Center" in the implementation of the planned programs.
During the year 2018, the Center developed 15 educational trainings, seven large youth camps and "Youth Festival - 2018". More than 110,000 participants were involved in projects, and up to 500 young people were employed in camps.