საქართველოს განათლების, მეცნიერების, კულტურისა და სპორტის სამინისტროს მხარდაჭერითა და ათასწლეულის გამოწვევის კორპორაციის დაფინანსებით, პროფესიული უნარების განვითარების პროგრამის (WSD program) მხარდამჭერი ელექტრონული პლატფორმა შეიქმნა. ელექტრონული პლატფორმის შემაჯამებელ პრეზენტაციას საქართველოს განათლების მეცნიერების, კულტურისა და სპორტის მინისტრის მოადგილე, ირინა აბულაძე დაესწრო.
2017 წლის შემოდგომიდან დღემდე WSD პროგრამაში საქართველოს ყველა რეგიონიდან უკვე ჩაერთო 262 საჯარო სკოლა და 21 პროფესიული კოლეჯი. პროგრამის ფარგლებში საჯარო სკოლების სივრცეში მე-8 და მე-9 კლასის მოსწავლეებს 43 განსხვავებული პროფესიის მოსინჯვის შესაძლებლობა მიეცათ.
პროგრამაში ჩართვის მაღალი მომართვიანობისა და მისი მასშტაბების ზრდის პარალელურად საქართველოს განათლების, მეცნიერების, კულტურისა და სპორტის სამინისტრო და პროგრამაში ჩართული მხარეები ელექტრონულ მართვის სისტემაზე გადასვლის საჭიროების წინაშე აღმოჩნდნენ. ელექტრონული პლატფორმის საშუალებით, უკვე შესაძლებელია პროგრამის ელექტრონულად მართვის, მოსწავლეთა თავისუფალი კარიერული არჩევანის და პროფესიულ კოლეჯებსა და საჯარო სკოლებს შორის კომუნიკაციის გამარტივება ერთ ონლაინ სივრცეში.
საქართველოს განათლების, მეცნიერების, კულტურისა და სპორტის სამინისტრო მხარს უჭერს საგანმანათლებლო პროგრამებში თანამედროვე ტექნოლოგიების ინტეგრირებას და მიესალმება პროგრამების ელექტრონული მართვის სისტემებზე გადაყვანის პრაქტიკის დანერგვის ტენდენციებს.

An electronic platform supported by professional skills development was created
With the support of the Ministry of Education, Science, Culture and Sport of Georgia and the Millennium Challenge Corporation, an Electronic Platform Supporting Professional Skill Development Program (WSD Program) was created. Deputy Minister of Education, Culture and Sport of Georgia - Irina Abuladze attended the final presentation of the electronic platform.
Since the Autumn of 2017, 262 Public Schools and 21 Vocational Colleges have been involved in WSD program from all regions of Georgia. Within the scope of the program, students of the 8th and 9th grades were able to test 43 different vocationas in public schools.
At the same time, the Ministry of Education, Science, Culture and Sport of Georgia and the parties involved in the program were in need of switching to the electronic management system. Through e-platform, it is now possible to simplify the communication between the program's electronic management, free career choices and vocational colleges and public schools simultaneously in one online platform.
The Ministry of Education, Science, Culture and Sport supports the integration of modern technologies in educational programs and welcomes trends in order to facilitate the process of learning.