საქართველოს სპორტულ ჟურნალისტთა ასოციაციის კიდევ ერთი აქცია
გასართობ ცენტრ Ballroom-ში საქართველოს სპორტულ ჟურნალისტთა ასოციაციამ საქართველოს განათლების, მეცნიერების, კულტურისა და სპორტის სამინისტროს მხარდაჭერით 2018 წლის კიდევ ერთი საინტერესო აქცია ჩაატარა.
მასმედიის ტურნირი ბოულინგში, რომელშიც მონაწილეობდა 11 გუნდი. ტურნირის ფორმატი: 3 ფრეიმი (I წრე, ნახევარფინალი და ფინალი, სადაც 7 საუკეთესო გუნდი უკვე ორ ფრეიმს თამაშობდა).
ტურნირის მხარდამჭერი იყო გამაგრილებელი სასმელების მწარმოებელი კომპანია "ზედაზენი".
ტურნირის პარტნიორი - Ballroom, ყველაზე მაგარი გასართობი ცენტრი.
ტურნირის ჩემპიონი გახდა გაზეთი "24 საათი", რომლის შემადგენლობაშიც ორი დამსახურებული ვეტერანი (კახა ფაჩუაშვილი, გრიგოლ გურასაშვილი) და ერთი ახალი წევრი (ბიჭი ივანიშვილი) იყვნენ. ფინალში ამ გუნდმა 525 ქულა დააგროვა.
ტურნირის საუკეთესო მოთამაშე (ერთ ფრეიმში - 198 ქულა) გახდა თბილისის საკრებულოს ნაძალადევის რაიონის მაჟორიტარი წევრი მიხეილ ამაშუკელი.
ფინალისტებიდან ყველა გოგონა მონაწილემ Ballroom--ისგან სპეციალური ვაუჩერი მიიღო.
ტურნირის სპეციალური მონაწილე იყო მსოფლიოს ჩემპიონი ძიუდოში გურამ თუშიშვილი. ტურნირის სახე იყო ცნობილი ტელეწამყვანი მანიკა ასათიანი. ტურნირში მიიღეს მონაწილეობა საკალათბურთო კლუბებმა "დელტამ" და "დინამომ". ასევე, საქართველოს ნაკრების წევრებმა ცურვაში.
მიხეილ აბაიშვილი (საქართველოს სპორტულ ჟურნალისტთა ასოციაციის პრეზიდენტი): "ჩვენი პარტნიორების დახმარებით კიდევ ერთი საინტერესო ტურნირი დავასრულეთ და უკვე ვემზადებით 27 დეკემბრისთვის, როდესაც ჩვენი ვერსიით 2018 წლის საუკეთესო ქართველი სპორტსმენის დაჯილდოება ჩატარდება. დიდი მადლობა ყველა პარტნიორს და მონაწილეს."

Georgian Sports Journalists Association hosted another interesting event in 2018 with the support of Ministry of Education, Science, Culture and Sport of Georgia at the entertainment center Ballroom.
Mass Media Tournament in Bowling, where 11 teams participated in total. Tournament Format: 3 Draw (I Circle, Semi-Final and Final, where 7 best teams played two games).
The tournament was supported by the Georgian soft-drinks company "Zedazeni".
Tournament partner –  the entertainment center, Ballroom.
The champion of the tournament became the newspaper "24 Hours", with two veterans amongst their ranks (Kakha Pachuashvili, Grigol Gurasashvili). In the final round, the team accumulated 525 points.
Mikheil Amashukeli, the majoritarian member of Tbilisi City Assemly of Nadzaladevi region became the best player of the tournament (198 points in one frail).
Guram Tushishvili, world champion in judo was a special participant of the tournament. The face of the tournament was the famous TV presenter Manika Asatiani. Basketball clubs "Delta" and "Dinamo" participated in the tournament. Also, the members of the Georgian team in swimming.
Mikheil Abaishvili (President of Sports Journalists Association of Georgia): "We have completed another interesting tournament with the help of our partners, and we are already preparing for December 27, when our best prize will be awarded by the best Georgian sportsman of 2018. Thank you very much to all partners and participants."