მიხეილ ბატიაშვილი - განათლების რეფორმის ფარგლებში ერთ-ერთი უმნიშვნელოვანესი პრიორიტეტი ქართული ენის სწავლების მაქსიმალური ხელშეწყობაა
28.12.2018
ზურაბ ჟვანიას სახელობის სახელმწიფო ადმინისტრირების სკოლის სამუშაო ჯგუფისა და UNHCR-ის რეგიონული წარმომადგენლობის მიერ, პირველად საქართველოში, ახალი სასწავლო რესურსი „ისწავლე ქართული აუდიოგაკვეთილებით“ შეიქმნა. პროექტის პრეზენტაცია დღეს საქართველოს განათლების, მეცნიერების, კულტურისა და სპორტის სამინისტროში გაიმართა.
კომპაქტდისკი 12 აუდიოგაკვეთილს და შესაბამის ილუსტრაციებს მოიცავს. სასწავლო რესურსი საერთაშორისო დაცვის ქვეშ მყოფ, თავშესაფრის და მოქალაქეობის არმქონე პირებს, რომლებზეც UNHCR-ის მანდატი ვრცელდება, ქართული ენის საბაზისო ცოდნის მიღებაში დაეხმარება, რაც საზოგადოებაში მათ ინტეგრირებას გაადვილებს.
აღნიშნული აუდიოგაკვეთილები ინტერნეტ სივცრეშიც იქნება ხელმისაწვდომი. კერძოდ, დაიდება სკოლის ოფიციალურ ვებგვერდზე www.zspa.ge და UNHCR-ის პარტნიორ ვებ-საიტებზე. მსურველები გაკვეთილების მოსმენას უფასოდ შეძლებენ. პროექტის ფარგლებში აუდიოგაკვეთილები ეროვნულ უმცირესობის წარმომადგენლებს გადაეცემათ.
უცხო ქვეყნის მოქალაქეები, რომელთაც სურთ შეისწავლონ ქართული ენა, ასევე შეძლებენ ონლაინ ვერსიით სარგებლობას.

Mikheil Batiashvili - One of the most important priorities in the education reform is maximizing the teaching of Georgian language
28.12.2018
For the first time in Georgia, a new educational resource "Learn Georgian by the Audio Lessons" was created by the Zurab Zhvania School of Public Administration, in collaboration with UNHCR. Presentation of the project was held at the Ministry of Education, Science, Culture and Sport of Georgia today.
The CompactDisc features 12 audiographical lessons and relevant illustrations. This particular Educational resource will be extremely handy for the individuals who are under international protection or asylum status. Also the non-citizens who have the UNHCR mandate will be assisted in the adoption of basic knowledge of the Georgian language, which facilitates their integration into the Georgian society.
These audio records will be available on the web. In particular, is will be posted on the official website of the school - www.zspa.ge and UNHCR's partner web sites. Those who are interested in learning the language, they will be able to do so free of charge. Foreign citizens who want to study Georgian language will also be able to enjoy online version.