განათლების, მეცნიერების, კულტურისა და სპორტის სამინისტროს ბავშვთა და ახალგაზრდობის ეროვნულ ცენტრში ახალგაზრდების მიერ შექმნილი კალენდრისა და წიგნის პრეზენტაცია გაიმართა, რომელიც უსინათლო და მცირემხედველი თანატოლებისთვის არის განკუთვნილი. ღონისძიების ფარგლებში, ნახატების გამოფენა მოეწყო, სადაც კონკურსის მონაწილეების მიერ შექმნილი ნამუშევრები იყო წარმოდგენილი, ლიტერატურული კონკურსის რჩეულებმა - ანდრია კიკონიშვილმა და ელენე არაბულმა კი, საკუთარი მოთხრობები წაიკითხეს.
პროექტი „ახალგაზრდა ხელოვანი“, რომელიც ახალგაზრდა ნიჭიერ მხატვრებსა და პროზაიკოსებს აერთიანებს, დაბა ბაკურიანში გაიმართა. კონსულტანტების მიერ შერჩეული მონაწილეების ნაწილი ლიტერატურულ, ნაწილი კი სამხატვრო მარათონში 4 დღის განმავლობაში იყვნენ ჩართულნი. მხატვრული კონკურსის 12-მა მონაწილემ წელიწადის თორმეტი თვის თემატიკაზე ნახატები, ხოლო ლიტერატურული კონკურსის 24 -მა მონაწილემ ლიტერატურული ნაწარმოებები შექმნეს. მოზარდების ხელით შექმნილი წიგნი და კალენდარი საქართველოს ყველა ბიბლიოთეკას საჩუქრად გადაეცემა.
საღამო ცენტრის უფროსმა გიგა გაბელაიამ შეაჯამა, კონსულტანტებსა და ცენტრის თანამშრომლებს პროექტის სრულყოფილად განხორციელებისათვის მადლობა გადაუხადა და მოზარდებს კარიერული წინსვლა უსურვა.

The project "Young Artist" has been successfully completed
Presentation of the craft calendars and various books created by the young artists at the National Center for Children and Youth of the Ministry of Education, Science, Culture and Sport was held today, which is intended for the visually impaired individuals. Within the scope of the event, the exhibition of a variety paintings was arranged, where the works of the having a story reading sessions.
The project "Young Artist", which combines young talented artists and proseists, was held in Bakuriani. Twelve participants of the art competition and 24 participants of the literary competition created relevant literary works. Craft items created due to the competition will be presented to all the libraries of Georgia.
Giga Gabelaia - Head of the National Center summarized the competition and expressed his gratitutde towards all the participating artists and organizers alike.