2018-2019 სასწავლო წლის გაზაფხულის სემესტრის სტუდენტთა მობილობის პროცესი დაიწყო!
უმაღლესი საგანმანათლებლო დაწესებულებების სტუდენტებს წელიწადში ორჯერ ეძლევათ შესაძლებლობა, ისარგებლონ მობილობით და გადავიდნენ სხვა უმაღლეს საგანმანათლებლო დაწესებულებაში.
2018-2019 სასწავლო წლის გაზაფხული სემესტრის მობილობისათვის სტუდენტთა ელექტრონულ პორტალზე რეგისტრაცია დაიწყო 17 იანვრის 12:00 საათზე და პირველი თებერვლის 18:00 საათამდე გაგრძელდება.
მობილობის მსურველი სტუდენტი უნდა დარეგისტრირდეს ელექტრონულ პორტალზე - www.students.eqe.ge.
მობილობაში მონაწილე პირები რეგისტრაციის დაწყებიდან შედეგების გამოქვეყნების დღის ჩათვლით ეტაპობრივად მიიღებენ მოკლე ტექსტურ შეტყობინებებს (SMS).
მობილობის საფასური 40 ლარია, სოციალურად დაუცველი ოჯახების (რომელთა სარეიტინგო ქულა არ აღემატება 70 000 ქულას) წარმომადგენელი სტუდენტები გადასახადისაგან თავისუფლდებიან.
მობილობის საფასურის გადახდა შესაძლებელია „საქართველოს ბანკის“ ნებისმიერ ფილიალში ან “საქართველოს ბანკის” სწრაფი გადახდის აპარატების მეშვეობით.
მობილობაში მონაწილეობას იღებს 45 უმაღლესი საგანმანათლებლო დაწესებულება. სულ გამოცხადებულია 7790 ვაკანტური ადგილი.
დაწესებულებები, რომლებიც 2018-2019 სასწავლო წლის გაზაფხულის სემესტრის მობილობაში არ მონაწილეობენ:
1. შპს - ევროპის უნივერსიტეტი
2. სსიპ - თბილისის ვანო სარაჯიშვილის სახელობის სახელმწიფო კონსერვატორია
3. შპს - უმაღლესი სასწავლებელი "ჯორჯია"
4. შპს - პეტრე შოთაძის სახელობის თბილისის სამედიცინო აკადემია
5. შპს - სასწავლო უნივერსიტეტი გეომედი
6. შპს - დავით ტვილდიანის სამედიცინო უნივერსიტეტი
7. სსიპ - საქართველოს შოთა რუსთაველის თეატრისა და კინოს სახელმწიფო უნივერსიტეტი
8. ა(ა)იპ "საქართველოს საპატრიარქოს წმიდა ტბელ აბუსერისძის სახელობის სასწავლო უნივერსიტეტი"
9. სსიპ - დავით აღმაშენებლის სახელობის საქართველოს ეროვნული თავდაცვის აკადემია
10. შპს ქართულ-ევროპული უმაღლესი სასწავლებელი
ასევე, სპეციფიკიდან გამომდინარე, მობილობაში არ მონაწილეობს მართლმადიდებლური საღვთისმეტყველო რვა უმაღლესი საგანმანათლებლო დაწესებულება.
ელექტრონულ პორტალზე მობილობის შედეგები გამოქვეყნდება 6 თებერვალს და დადებითი შედეგის შემთხვევაში სტუდენტმა დაუყოვნებლივ უნდა მიმართოს მიმღებ საგანმანათლებლოდაწესებულებას.
ცენტრი მობილობით დაინტერესებულ პირებს სთავაზობს ღია კარის დღეებს 21 და 30 იანვარს 11:00 საათზე. სტუდენტებს შესაძლებლობა ეძლევათ, ცენტრის წარმომადგენლებს შეხვდნენ და მობილობასთან დაკავშირებულ საკითხებზე მიიღონ მათთვის საინტერესო ინფორმაცია.
დეტალური ინფორმაცია განთავსებულია ვებ-გვერდზე www.eqe.ge.
დამატებითი კითხვების არსებობის შემთხვევაში დაინტერესებულ პირებს შეუძლიათ ისარგებლონ ცენტრის ცხელი ხაზის მომსახურებით - ტელ.: (+99532) 2 200 220.

The process of student mobility for the spring semester of the 2018-2019 academic year has begun!
The registration for the 2018-2019 academic year semester starts on January 17 at 12:00 and will last until February 18:00 on the corresponding student portal.
Mobility student should be registered on the electronic portal - www.students.eqe.ge
Students involved in mobility will receive short text messages (SMS) gradually, including the day of publication of the results.
The mobility fee is GEL 40, and the students of socially vulnerable families (whose rating score does not exceed 70 000 points) will be exempted from the mobility expenses.
Mobility can be paid at any branch of "Bank of Georgia" or via "Bank of Georgia" fast payment machines.
45 higher education institutions take part in mobility. A total of 7790 vacant positions are announced.
Institutions that do not participate in the Mobility Semester of the 2018-2019 academic year:
1. LLC - European University
2. LEPL - Tbilisi State Conservatory of Vano Sarajishvili
3. LTD - Higher Education "GEORGIA"
4. Petre Shotadze Tbilisi Medical Academy
5. LTD - Teaching University of Geomed
6. Ltd - David Tvildiani Medical University
7. LEPL - Shota Rustaveli Theater and Film State University of Georgia
8. "Saint Tbel Abuseridze Teaching University of the Patriarchate of Georgia"
9. LEPL Davit Aghmashenebeli National Defense Academy of Georgia
10. Georgian-European higher education Institute LTd.
The mobility results will be published on February 6, and if the result is satisfactory, the student should immediately refer to the corresponding recipient's educational attainment.
The center offers mobility open days to the interested individuals on 30 January at 11:00. The students will have the opportunity to meet with the Center's representatives and get more information about mobility or any other related issues.
Detailed information is available on www.eqe.ge.
In case of additional questions, interested individuals can use the hotline service of the center - Tel.: (+99532) 2 200 220.