ნათია ზედგინიძე - სამინისტროს განათლების საინფორმაციო სისტემა ყველა საჯარო სკოლაში, სისტემაში შემავალ სიპებსა და რესურსცენტრებში, უსაფრთხო ინტერნეტს, პერსონალური მონაცემების დაცვასა და ელექტრონული სერვისებით მომარაგებას უზრუნველყოფს
უსაფრთხო ინტერნეტის საერთაშორისო დღესთან დაკავშირებით კონფერენცია გაიმართა, სადაც ბავშვებისა და ახალგაზრდობისთვის უსაფრთხო ინტერნეტ გარემოს შექმნაზე მომუშავე წამყვანმა ორგანიზაციებმა ამ მიმართულებით არსებულ მდგომარეობასა და გადასადგმელ ნაბიჯებზე იმსჯელეს. კონფერენციის მუშაობაში მონაწილეობა საქართველოს განათლების, მეცნიერების, კულტურისა და სპორტის მინისტრის მოადგილემ ნათია ზედგინიძემ მიიღო და მოზარდებისთვის უსაფრთხო ინტერნეტსივრცის უზრუნველყოფის მიზნით განხორციელებულ და დაგეგმილ პროექტებზე ისაუბრა.
ნათია ზედგინიძის განცხადებით, სამინისტრო აქტიურადაა ჩართული უსაფრთხო ინტერნეტის ეროვნული სტრატეგიის შემუშავებაში, ყველა სკოლის ინტერნეტიზაცია არის უზრუნველყოფილი, ამავდროულად აქტიურია ის სისტემები, რომელიც მოსწავლეების ინტერნეტთან უსაფრთხო წვდომას და არასასურველი ინფორმაციისაგან მათ დაცვას უზრუნველყოფს. ამ მიმართულებით გააქტიურებულია არაერთი ელექტრონული პლატფორმა, მიმდინარეობს ტრენინგები როგორც მოსწავლეებთან ასევე, პედაგოგებთან და რესურსცენტრების წარმომადგენლებთან.

Natia Zedzinidze - The new education system will provide all public schools, of sizes and resource centers with secure broadband connection, personal data protection and electronic services
The conference was held on the International Day of the Secure Internet, where the leading organizations working on creating a safe Internet environment for children and young people discussed the current situation and the steps taken in this direction. Deputy Minister of Education, Science, Culture and Sport of Georgia Natia Zedginidze participated in the workshop and talked about the ongoing and planned projects for ensuring safe Internet access, especially for children.
According to Natia Zedginidze, the Ministry is actively involved in the development of the National Internet Security Strategy, ensuring that every school is provided with internet access, and it is also active systems that enable students to secure access to the internet and protect them from undesirable information. Many electronic platforms have been activated in this direction, trainings are being conducted with students and parents alike.