დიმიტრი შაშკინი რეგიონების პედაგოგებთან შეხვედრებს სამეგრელოში განაგრძობს
საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების მინისტრი დიმიტრი შაშკინი ზუგდიდის №2 საჯარო სკოლაში რეგიონის 200-მდე პედაგოგს შეხვდა. მინისტრმა ამჯერად სამეგრელო-ზემო სვანეთის პედაგოგებს პირადად გააცნო სისტემაში არსებული მდგომარეობა, დეტალურად ისაუბრა ბოლო პერიოდის სიახლეებზე, მასწავლებელთა ეთიკის კოდექსზე, რომელიც 31 მაისიდან ამოქმედდება. შეხვედრის ბოლოს დიმიტრი შაშკინმა   პედაგოგების შეკითხვებს უპასუხა რეგიონისთვის აქტუალურ საკითხებზე.
სამეგრელო-ზემო სვანეთის რეგიონში:
• 255 საჯარო და 22 კერძო სკოლაა;
• 7 802 მასწავლებელი და 56 139 მოსწავლეა;
• 2006-2009 წლებში: 50  საჯარო სკოლას მეგაპროგრამა ,,იაკობ გოგებაშვილის” ფარგლებში რეაბილიტაცია ჩაუტარდა;
• 2006-2010:  საჯარო სკოლებში ფონდ ”ირმის ნახტომის”  მიერ    რეგიონში 2 589 კომპიუტერია შეტანილი (20/1).

Dimitri Shashkini continues his meetings with the teachers of the region in Samegrelo
Minister of Education and Science, Dimitri Shashkini met with around 200 regional teachers in Zugdidi Public School №2. This time, Minister personally introduced current condition of the system to the teachers of Samegrelo-Zemo Svaneti, spoke about recent innovations in details and teachers’ ethics code that will come into force from May 31.Dimitri Shashkini answered teachers’ questions on actual issues of the region at the end of the meeting.
• 255 Public and 22 private schools operate in Samegrelo-Zemo Svaneti;
• 7,802 teachers work and 56,139 school children study there;
• 50 public schools were rehabilitated in the framework of mega-program “Iakob Gogebashvili” in 2006-2009;
• Deer Leap Foundation provided public schools of the region with 2.589 computers (20/1) in 2006-2010.